UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

українська
AIS2

lms.upjs.sk: Často kladené otázky

Ako sa prihlásim do systému LMS.UPJS.SK?

Do lms.upjs.sk sa prihlasujete cez tlačidlo vo vrchnej (alebo spodnej) časti stránky.
lms.upjs.sk - AiS2 tlačidlo na prihlásenie
Následne budete presmerovaný(á) na autentifikačný server AiS2, kde vyplníte prihlasovacie údaje ako do AiS2 a po kliknutí na Prihlásiť Vás systém automaticky presmeruje späť na stránku lms.upjs.sk
Autentifikačný server AiS2

Je potrebné pri prihlasovaní do LMS.UPJS.SK použiť pri prihlasovacom mene aj predponu "ais2/"?

Nie, zadávajte Vaše prihlasovacie meno BEZ predpony "ais2/".

Pri prvom prihlásení mi neprišiel potvrdzovací e-mail, čo mám robiť?

Prekontrolujte si doručenú poštu v e-mailovom konte, ktoré máte registrované v systéme AiS2. Niekedy sa stane, že potvrdzovací e-mail skončí ako nevyžiadaná správa v SPAMovom koši. V prípade, že po kontrole nenájdete potvrdzovací e-mail, napíšte na lms@upjs.sk

Systém lms.upjs.sk pri prihlasovaní hlási: Vrátené informácie o používateľovi neobsahovali používateľské meno a emailovú adresu. Služba OAuth 2 môže byť nesprávne nakonfigurovaná. Ako postupovať?

V tomto prípade je chyba na strane údajov zaevidovaných v AiS2 (napr. chýbajúca e-mailová adresa ako primárna adresa, existujúce duplicitné konto v e-prihlaske). Kontaktujte administrátorov AiS2 pre Vaše pracovisko/fakultu).

Čo robiť v prípade, že systém hlási: Používateľ s týmto používateľským menom už na tomto portáli existuje. Ak sa jedná o váš účet, kontaktujte administrátora. Problémom je nesúlad v zaevidovaných údajoch (napr. e-mailová adresa).?

V tomto prípade je chyba v rozdielnosti údajov zaevidovaných v AiS2 a lms.upjs.sk (napr. rozdielna e-mailová adresa, používateľské meno). Kontaktujte administrátora na lms@upjs.sk.

Mám nešpecifikovaný problém s prihlásením sa do systému LMS.UPJS.SK. Čo mám robiť?

Pravdepodobne je problém s vypršaním (exspiráciou) hesla. Prihláste sa do AiS2 a zmeňte si heslo. Prihláste sa do lms.upjs.sk s novými prihlasovacími údajmi.
Ak máte problémy s prihlásením sa do AiS2, kontaktujte administrátorov AiS2 pre Vaše pracovisko/fakultu).

Musím používať univerzitnú e-mailovú adresu?

V súlade s pravidlami UPJŠ (Príkaz rektora č. 12/2015) používajte pre pracovné a študijné účely na UPJŠ výlučne univerzitnú e-mailovú adresu (meno.priezvisko@upjs.sk príp. id@student.upjs.sk). V prípade, že použijete inú adresu, musíme overiť Vašu identitu čo predĺži vybavenie Vašej požiadavky.

Aj keď som sa odhlásil z lms.upjs.sk po opätovnom kliknutí na prihlásiť ma systém prihlásil bez zadania prihlasovacích údajov. Prečo?

Na univerzite je zavedený systém jednotného prihlasovania sa. Stačí sa prihlásiť do jednej aplikácie a ďalšie (ktoré sú napojené na systém) už prihlásenie nevyžadujú.
V prípade, že sa prihlasujete cez zariadenia so spoločným prístupom (napr. učebne, počítač v spoločnej domácnosti, internáte), odporúčame po skončení práce a odhlásení sa z lms.upjs.sk (aj ďalších portálov) uzavrieť prehliadač.
Posledná aktualizácia: 07.10.2022