Kick-Off Meeting projektu Budúcnosť verejnej správy

V súvislosti s úvodnou fázou implementácie projektu inštitucionálnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Ukrajinou s názvom Budúcnosť verejnej správy (Future of Public Administration – FoPA), ktorý je realizovaný v rámci programu Dobré spravovanie a cezhraničná spolupráca, spolufinancovaný z Finančného mechanizmu EHP a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, bol v utorok 18. mája 2021 uskutočnený úvodný online KickOff Meeting prostredníctvom videokonferencie s využitím softvérovej podpory platformy Webex.

Členovia projektového tímu PhDr. Ondrej Mitaľ, PhD., Mgr. Denisa Rovenská, PhD., PhDr. Eliška Župová, PhD. a Ing. Katarína Krokosová by sa v prvom rade chceli poďakovať vedeniu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach  (v zastúpení doc. Ing. Silvie Ručinskej, PhD., prorektorky pre zahraničné vzťahy a mobilitu) a vedeniu Fakulty verejnej správy (v zastúpení doc. JUDr. Mgr. Michala Jesenka, PhD., dekana fakulty) za aktívnu účasť na úvodnom predstavení členov vedenia partnerských inštitúcií, ktorým otvorili hlavnú časť programu stretnutia.

Národná univerzita V. N. Karazina v Charkove (V. N. Karazin Kharkiv National University) bola reprezentovaná odborníkmi v zložení – prof. Vil Bakirov, prof. Oleksandr Khyzhniak, Olena Mashintsova, doc. Andrij Kravchenko a doc. Iryna Soldatenko. Slovenský korpus ukrajinských študentov zastupoval JUDr. Roman Dohovič. Plynulosť komunikácie bola zabezpečená slovensko-ukrajinským tlmočením, o ktorý sa postarala Oksana Humenna, CSc.

Working together for a green, competitive and inclusive Europe.

Po úvodnom oficiálnom predstavení sa členovia projektového tímu následne venovali konkrétnym projektovým aktivitám, možnostiam ich realizácie a zmien vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu. Zámerom stretnutia bolo aj pripomenutie hlavných cieľov projektu, presné vymedzenie rozsahu projektu, časového rámca realizácie projektových aktivít a zhrnutie očakávaných výsledkov. Špecifickým okruhom riešených otázok boli aj podrobné informácie o legislatívnych a rozpočtových podmienkach realizácie projektu na Slovensku a na Ukrajine.

Členovia projektového tímu si v závere stretnutia dohodli pravidelné online stretnutia a porady a vyslovili nádej v skoré osobné stretnutie, ktoré prispeje nielen k upevneniu vzťahov jednotlivých inštitúcií, ale aj naplní vytýčené ciele projektu.

Projekt Budúcnosť verejnej správy sa realizuje od januára 2021 v rámci programu Dobré spravovanie a cezhraničná spolupráca vďaka podpore Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Finančného mechanizmu EHP a celková suma, ktorá je k dispozícii na riešenie grantu je 218 932 €. Viac informácií nájdete na stránke projektu a stránke Grantov EHP a Nórska https://www.eeagrants.sk