EUCO simulácie pre študentov

Zúčastni sa simulácie práce Rady Európskej únie a Európskej rady na všetkých úrovniach priamo v Bruseli. Simulácia práce Rady sa uskutoční v Bruseli počas prvého februárového víkendu 2023. Simuláciu budú viesť tímy študentov, ktoré budú zastupovať svoju krajinu.

Aktivita má dvojaký účel. Študenti budú simulovať prácu Rady EÚ a Európskej rady a oboznámia sa s úlohami a fungovaním oboch inštitúcií. Na druhej strane bude vytvorené prostredie na interakciu s úradníkmi EÚ, ktoré študentom umožní dozvedieť sa o kariérnych možnostiach v európskych inštitúciách.

Požadované kritériá, ktoré je potrebné spĺňať:

• štúdium 1. stupňa vysokoškolského štúdia v akademickom roku 2022/23 v 3. ročníku alebo 2. stupňa,
  • rečnícke, prezentačné a komunikačné zručnosti („soft skills“),
  • znalosť aspoň dvoch úradných jazykov EÚ a dobrá úroveň anglického jazyka aspoň na úrovni B2 podľa  Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazykové znalosti (CEFR),
  • znalosť a záujem o záležitosti EÚ.

Pripraviť si musíš

• životopis (odporúčame formulár Europass),
  • motivačný list v max. rozsahu jedného listu A4, ktorý preukáže požadované kritériá,
  • súhlas so spracovaním osobných údajov študenta (sken podpísaného súhlasu).

Uchádzať sa o túto jedinečnú príležitosť môžeš do utorka 18. októbra 2022.

Kontaktná osoba: Mgr. Filip Šera, PhD., filip.sera@upjs.sk

EUCO Simulation for students