UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Fakulta verejnej správy

Telefón: +421 55 234 5181, +421 55 234 5182
fvs-vzdelavanie@upjs.sk

Ako ich nepoznáme...

Adam Beregszászi, študent Mgr. stupňa verejná správa, je referentom na oddelení rozvoja na Miestnom úrade Mestskej časti Košice-Západ.

Medzi jeho pracovnú agendu spadá príprava a realizácia Participatívneho rozpočtu Mestskej časti Košice-Západ, príprava podkladov na územné, stavebné a kolaudačné povolenia. Taktiež sa venuje programu duálneho vzdelávania a riešeniu podnetov od obyvateľov tejto mestskej časti.

„Je skvelé, ak vyrastáte a študujete v meste a na sídlisku, kde si popri štúdiu nájdete aj prácu v odbore.“

Adam skĺbil štúdium a prácu, to čo sa na našej fakulte naučí teoreticky, uplatňuje v praxi a naopak.

Michaela Balážová, študentka 1. ročníka Mgr. štúdia európska verejná správa už piaty rok pôsobí v klube Young Angels Košice.

Michaele sa basketbalovo naozaj darí, o čom svedčí aj výhra v Slovenskom pohári žien, obsadenie tretieho miesta v slovenskej extralige, získanie striebra na Federálnom pohári v rámci slovenských a českých družstiev. Miška je tiež členkou slovenskej reprezentácie, zúčastnila sa na majstrovstvách Európy všetkých mládežníckych kategórií, absolvovala svetovú univerziádu v Neapole a v tomto roku sa pripravuje na univerziádu v Číne.

Na festivale Pohoda v Trenčíne ste mohli počuť aj hudbu z dielne našej študentky Kateriny Miklei.

MIKLEI, ako znie jej DJ meno sa hudbe venuje od mala. Momentálne sa zameriava aj na audiovizuálne diela, pričom jedným z posledných bolo hranie na streche Košického mlynu.

Svoju tvorbu so zameraním na žánre techno, acid alebo hard techno prezentovala aj na festivale Fraj v Rimavskej Sobote, Boiler room v Bratislave, občas hráva v Rádiu FM a bola pozvaná aj do relácie RTVS Klubtura.

MIKLEI nájdete na Soundcloud ale aj YouTube a sociálnych sieťach.

Posledná aktualizácia: 21.03.2022