UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Fakulta verejnej správy

Študijný referát:
Telefón: +421 55 788 36 14, +421 55 234 5181, +421 55 234 5182
e-mail: fvs-vzdelavanie@upjs.sk

Týždeň vedy a techniky na Fakulte verejnej správy

Podujatia pri príležitosti Týždňa vedy a techniky na Fakulte verejnej správy

Názov podujatia: Rada pre štátnu službu ako nezávislý koordinačný a monitorovací orgán na ochranu princípov štátnej služby (postavenie, činnosť, pôsobnosť)

• typ podujatia: workshop
  • začiatok podujatia: 5.11. 2019
  • koniec podujatia: 5.11. 2019
  • čas podujatia: 10:00 – 11:30
  • cieľová skupina podujatia: študenti FVS, pedagogickí zamestnanci FVS, odborná verejnosť
  • stručný popis podujatia: Workshop je tematicky orientovaný na postavenie a činnosť Rady pre štátnu službu ako nezávislého a monitorovacieho orgánu na ochranu princípov štátnej služby. Témou bude aj oboznámenie účastníkov podujatia s podnetmi od občanov a štátnych zamestnancov, ktorými sa Rada zaoberá, ako aj etika v štátnej službe.
  • organizátor: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Fakulta verejnej správy, Katedra verejnoprávnych disciplín
  • spoluorganizátor: Rada pre štátnu službu
  • PSČ: 040 11
  • miesto konania: miestnosť – Aula na prízemí, Fakulta verejnej správy, Popradská 66, Košice
  • webová stránka podujatia: https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/

Názov podujatia: Tvorba rozpočtu v samospráve nadväznosti na proces verejného obstarávania

• typ podujatia: prednáška + diskusia
  • začiatok podujatia: 5.11. 2019
  • koniec podujatia: 5.11. 2019
  • čas podujatia: 13:30 – 14:30
  • cieľová skupina podujatia: verejnosť, odborná verejnosť
  • stručný popis podujatia: Príprava rozpočtu v samospráve je zložitým procesom, do ktorého vstupuje niekoľko premenných faktorov. V závislosti od zákonných a finančných možností tej-ktorej samosprávy je spracovanie návrhu rozpočtu len zlomkom celého administratívno-politického procesu. Od procesnej kontroly návrhu rozpočtu, nastavenia procesov verejného obstarávania, prednesenie návrhu až po jeho schválenie v zastupiteľstve, je v každom z týchto krokov možná jeho zmena. Každá takáto zmena vyvoláva kauzálny nexus a vracia celý proces prípravy na začiatok.
  • organizátor: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Fakulta verejnej správy, Katedra ekonomiky a riadenia verejnej správy
  • spoluorganizátor: Mestská časť Košice – Západ, Oddelenie rozvoja
  • kraj: Košický kraj
  • PSČ: 041 11
  • miesto konania: poslucháreň PA0P1, Fakulta verejnej správy, Popradská 66, Košice

Názov podujatia: Modernizácia verejnej správy

• typ podujatia: workshop v slovenskom a anglickom jazyku
  • začiatok podujatia: 6. 11. 2019
  • koniec podujatia: 6. 11. 2019
  • čas podujatia: 13:00 – 15:00
  • cieľová skupina podujatia: zahraniční študenti, študenti FVS a príbuzných odborov, doktorandi, vyučujúci a odborná verejnosť
  • stručný popis podujatia: Cieľom podujatia bude poukázať na to, ako by mohla vyzerať verejná správa v dnešnej dobe, ako vyzerá moderná verejná správa, čo si pod týmto pojmom predstavujeme a porovnanie so systémom verejnej správy v zahraničí. Táto aktivita je vytvorená v snahe podnietiť vedecké a kritické myslenie študentov pre ich ďalší rozvoj.
  • organizátor: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Fakulta verejnej správy, Katedra verejnej politiky a teórie verejnej správy
  • webová stránka podujatia: https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/

Názov podujatia: Byrokracia verzus vedomostná organizácia v prostredí verejnej správy

• typ podujatia: vedecká konferencia
  • začiatok podujatia: 14. 11. 2019
  • koniec podujatia: 14. 11. 2019
  • čas podujatia: 09:00 – 16:00
  • cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť
  • stručný popis podujatia: Vedecká konferencia, ktorej cieľom je poskytnúť priestor odborníkom z oblasti verejnej správy, sociológie, psychológie, ekonómie, manažmentu a politológie za účelom interdisciplinárneho skúmania procesov byrokracie vs. vedomostnej organizácie v prostredí verejnej správy a transfer poznatkov a skúseností z oblasti behaviorálnej verejnej správy.
  • organizátor: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Fakulta verejnej správy, Katedra sociálnych štúdií
Posledná aktualizácia: 07.10.2019