Týždeň vedy a techniky 2020 na Fakulte verejnej správy UPJŠ v Košiciach

• začiatok podujatia: 9.11. 2020
  • koniec podujatia: 9.11. 2020
  • čas podujatia: 13:00 – 14:00
  • cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť
  • stručný opis podujatia:
    Prezentácia skúseností, príležitostí a hrozieb moderných metód výučby v dištančnej forme výučby na vysokých školách.
  • organizátor: Katedra ekonomiky a riadenia verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach
  • miesto konania: online podujatie

Názov podujatia:
Priestupkové konanie v aplikačnej praxi

• typ podujatia: prednáška
  • začiatok podujatia: 10.11. 2020
  • koniec podujatia: 10.11. 2020
  • čas podujatia: od 9:00 hod.
  • cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť, študenti
  • stručný opis podujatia:
    V rámci prednášky sa odborník z odd. bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Košiciach (odvolací správny orgán) bude venovať priestupkovému konaniu s prioritou priestupkov na úseku dopravy a cestnej premávky. Zameria sa na postup príslušníkov Policajného zboru pri riešení dopravných priestupkov v blokovom konaní a postup správnych orgánov v rozkaznom a neskrátenom správnom konaní.
  • organizátor: Katedra verejnoprávnych disciplín Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach

Názov podujatia:
Potenciál inovatívnych foriem rozvoja aktívneho občianstva

• typ podujatia: online beseda
  • začiatok podujatia: 11. 11. 2020
  • koniec podujatia: 11. 11. 2020
  • čas podujatia: 12:30 – 13:30
  • cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť, študenti FVS, členovia KVPaTVS
  • stručný opis podujatia: Online beseda zameraná na prepojenie medzi spoločenskými vedami a modernými informačno-komunikačnými technológiami. Pozornosť je sústredená na spojitosť medzi verejnou správou a inovatívnymi technológiami za účelom rozvoja aktívneho občianstva v súvislosti aj s aktuálnou spoločenskou a ekonomickou situáciou.
  • organizátor: Katedra verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach
  • miesto konania: online podujatie v MS Teams

Názov podujatia:
Sociálne podniky ako „liek“ na nezamestnanosť?

• typ podujatia: prednáška spojená s besedou
  • začiatok podujatia: 11. 11. 2020
  • koniec podujatia: 11. 11. 2020
  • čas podujatia: 13:30 – 15:00
  • cieľová skupina podujatia: verejnosť a mládež (študenti FVS v bakalárskom a magisterskom stupni štúdia)
  • stručný opis podujatia:
    Prednášku o potencionalitách sociálnych podnikov, ktoré by mohli riešiť situáciu súvisiacu so sťaženým prístupom na trh práce znevýhodneným a zraniteľným osobám bude viesť expertka Regionálneho centra sociálnej ekonomiky v Košiciach. Témy besedy sú: založenie a vznik sociálneho podniku, finančná podpora a výhody, problémy a dobrá prax.
  • organizátor: Katedra sociálnych štúdií Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach

File File size
pdf Tyzden-vedy-a-techniky-KSS 210 KB