UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
AIS2

8. medzinárodný kongres študentov medicíny v Košiciach sa vydaril

      V dňoch 22-24. júna 2016 sa na pôde Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach uskutočnil už 8. ročník Medzinárodného kongresu študentov medicíny „International Student Medical  Congress in Košice“, ktorý je jediný svojho druhu v Čechách aj na Slovensku. Jeho organizátormi boli študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach s podporou Lekárskej fakulty UPJŠ, pričom záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a rektor UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.
      “Podujatia, ktoré svojou vysokou úrovňou konkuruje iným medickým kongresom v Európe, sa zúčastnilo 130 medikov a doktorandov  z 28 krajín sveta, okrem iného Fínska, Litvy, Lotyšska, USA, Indie, Spojených Arabských Emirát, Saudskej Arábie, Filipín, Indonézie, Jordánska a Iránu. Najväčšie zastúpenie účastníkov mala Ukrajina, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Poľsko, Maďarsko a Česká republika,“ hovorí čerstvá absolventka UPJŠ LF Mária Gazdačková.
     Medzinárodný kongres študentov medicíny v Košiciach je pre účastníkov predovšetkým skvelou možnosťou prezentovať výsledky svojho výskumu.  Z pôvodne 313 prihlásených prác bolo odbornou vedeckou komisiou vybraných 184 prác, ktoré boli publikované v časopise Folia Medica. Súťažné práce boli rozdelené do 4 základných sekci a ich prezentácia podliehala prísnej kontrole porotcov – pedagógov Lekárskej fakulty UPJŠ.
     Ako konštatoval dekan Lekárskej fakulty UPJŠ prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., kongres organizovaný študentmi UPJŠ LF už po ôsmy krát prilákal do Košíc viac než stovku študentov, absolventov a doktorandov z rôznych krajín sveta a vďaka tomuto podujatiu sa mohli zoznámiť s košickou lekárskou fakultou i krásami východného Slovenska. „Som na ich aktivitu hrdý, pretože získavajú výborné skúsenosti s organizáciou odborných podujatí a zároveň pomáhajú prezentovať našu fakultu i celý región východného Slovenska v zahraničí,“ zdôraznil prof. MUDr. Daniel Pella, PhD.


Tlačová správa
 


Posledná aktualizácia: 27.06.2016