UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
Web stránka
Telefónny zoznam
AIS2

Medici vyučovali v Škole zdravia o zdravom životnom štýle

            Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach zorganizovali v sobotu 22. apríla 2017 v košickom Auparku druhý ročník podujatia Škola zdravia. Šlo o preventívnu akciu pre širokú verejnosť, na ktorej sa podieľalo 31 medikov.
            Členovia Spolku medikov mesta Košice v čase od 10. do 17. hodiny v blízkosti potravín Billa oslovovali návštevníkov nákupného centra a informovali ich o témach týkajúcich sa prevencie a zdravej životosprávy. Medici „vyučovali“ v štyroch stánkoch nazvaných Zdravie v číslach, Nemocnica u medvedíka, Prvá pomoc a Antitobacco a mottom ich akcie bol slogan ‚Príďte zistiť, čo môžete zlepšiť“.
            Overiť si zdravie zistením hodnoty krvného tlaku, vyšetrením glykémie a výšky cholesterolu z kvapky krvi, či určením podielu tuku, svalovej hmoty a minerálov v tele, si pritom nechalo 230 ľudí, Nemocnicu u medvedíka zameranú na odbúravanie strachu z lekára u malých detí navštívilo 101 detí, stanovisko s výučbou prvej pomoci vyhľadalo 110 osôb a o fajčení bolo s medikmi ochotných diskutovať 60 fajčiarov.


            Tlačová správa

 


Posledná aktualizácia: 25.04.2017