UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
Web stránka
Telefónny zoznam
AIS2

Uskutočnili sa slávnostné promócie absolventov Lekárskej fakulty UPJŠ


    V dňoch 29. a 30. júna 2017 sa uskutočnili v Aule UPJŠ LF promočné akty absolventov Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach. Medzi promujúcimi boli absolventi doktorských študijných programov Všeobecné lekárstvo, Zubné lekárstvo, General Medicine, Dental Medicine a tiež absolventi štúdia Fyzioterapie, Ošetrovateľstva a Verejného zdravotníctva.
    Ako vo svojom slávnostnom príhovore k promujúcim zdôraznil dekan Lekárskej fakulty UPJŠ prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., deň promócií sa nesporne zaradí medzi tie najkrajšie v ich živote a zrejme pre väčšinu z nich zostane tým najpamätnejším 29. či 30. júnom, ktorý prežili, či ešte prežijú.
    „Všetci, ktorí tu dnes sedíme a tešíme sa z vášho úspechu, vám veríme, že chcete ľudom prinavracať zdravie, najväčšiu hodnotu v živote... Každý lekár musí byť aj učiteľom, prinajmenšom musí naučiť svojho pacienta ako poraziť chorobu, alebo ako sa s ňou naučiť žiť. Nestačia len tabletky, či injekcie, alebo špičkové operačné výkony. Používajte a šírte svoju najväčšiu silu – múdrosť, ktorú ste získali aj počas svojho štúdia na našej Alma mater. Využívajte dobré slovo, šírte vzdelanosť, len tak máte možnosť zmeniť tento svet znovu k lepšiemu,“ apeloval na čerstvých lekárov prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., ktorý na záver svojho príhovoru parafrázoval Alberta Einsteina - ktorý predstavil svoju teóriu relativity práve koncom júna. „Logika vás privedie z bodu A do bodu B. Predstavivosť vás privedie všade, aj k správnym diagnózam. Nech vám je aj práca lekára radosťou a potom aj váš život bude šťastím,“ zaprial dekan UPJŠ LF študentom na prahu ich nového života.

    Pôsobivé príhovory mali i zástupcovia študentov. Viac...

 

 


Posledná aktualizácia: 03.07.2017