UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
Web stránka
Telefónny zoznam
AIS2

Aj naši medici sa rozhodli byť Dobrákmi od kostí...

    V utorok 27. februára 2018 sa uskutočnilo stretnutie predstaviteľov Nadácie Kvapka Nádeje so študentmi Lekárskej fakulty UPJŠ v súvislosti s kampaňou „Buď dobrák od kosti!“, ktorého sa zúčastnil správca nadácie Ing. Štefan Bernát, člen dozornej rady Ing. Michal Kaľavský a ambasádor kampane herec Juraj Bača. Vypočuť si ich prišlo niekoľko desiatok medikov, ktorí sa dozvedeli informácie o spôsoboch odberu kostnej drene, možnostiach jej použitia pre záchranu onkologických pacientov a význame registrácie v Národnom registri darcov kostnej drene.
    Sedemnásť študentov sa po tomto stretnutí rozhodlo zaregistrovať v registri potenciálnych darcov kostnej drene, pričom vyplnili dotazník a odovzdali vzorku svojich slín. Ing. Michal Kaľavský preto zhodnotil aktivitu na Lekárskej fakulte UPJŠ ako úspešnú a vyjadril poďakovanie všetkým prítomným študentom i vedeniu fakulty za podporu tejto akcie.   
    Pokiaľ Vás táto téma zaujala, všetky potrebné informácie o registrácii v Národnom registri darcov kostnej drene SR nájdete na www.dobrakodkosti.sk

 

VIDEOPOZVÁNKA


Posledná aktualizácia: 28.02.2018