UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
AIS2

Medici organizujú ďalší MOVEMBER

    Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach organizujú túto sobotu v poradí už štvrtý  MOVEMBER, podujatie, ktorého cieľom je šíriť informovanosť medzi mužmi o rakovine semenníkov a prostaty. Symbolom akcie sú preto mužské fúzy. Uskutoční sa 24. novembra 2018 v čase medzi 10. a 18. hodinou v košickom Auparku.
    „Myšlienkou MOVEMBRA je prevencia mužských onkologických ochorení, predovšetkým semenníkov. V nákupnom centre budeme oslovovať okoloidúcich pánov a na silikónovom modely semenníkov im ukážeme účinnú techniku samovyšetrenia, ktorá môže pomôcť odhaliť zhubné ‚hrčky‘,“ hovorí študentka Lekárskej fakulty UPJŠ Lule Tomiq, podpredsedníčka pre vonkajšiu komunikáciu Spolku medikov mesta Košice.
    Osvetové podujatie bude realizovať skupina študentov UPJŠ LF pôsobiacich v Klube verejného zdravia Spolku medikov mesta Košice, ktorí záujemcom poskytnú základné informácie a praktickú inštruktáž. Odborné rady poskytne návštevníkom nákupného centra pracovníčka Urologickej kliniky Lekárskej fakulty UPJŠ a UNLP Košice MUDr. Vladimíra Sobolová. K dispozícii budú aj informačné brožúrky Ligy proti rakovine.
    Symbolom MOVEMBRA je modrá stužka pripnutá na znak solidarity s pacientmi, ktorí s rakovinou semenníkov bojujú.

 

Posledná aktualizácia: 21.11.2018