UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Lekárska fakulta

українська
AIS2

Profesorka Želmíra Macejová získala ocenenie AOPP „Môj lekár“ a Cenu verejnosti

    V piatok 25. novembra 2022 sa v Bratislave uskutočnil 6. ročník celoslovenskej pacientskej konferencie, ktorý vyvrcholil slávnostným večerom spojeným s oceňovaním zdravotníkov za ich obetavú prácu a prínos pre pacientov. Ocenenie Asociácie na ochranu práv pacientov bolo udelené v kategóriách MÔJ LEKÁR a MOJA SESTRA, pričom medzi desiatkou ocenených slovenských lekárov bola aj naša kolegyňa - študijná prodekanka a pracovníčka I. internej kliniky, prezidentka Slovenskej reumatologickej spoločnosti profesorka MUDr. Želmíra Macejová, PhD., MPH. Zároveň získala v hlasovaní verejnosti najviac hlasov a stala sa celkovou víťazkou ankety. Srdečne gratulujeme!
    Laureátov ceny MÔJ LEKÁR a MOJA SESTRA - desiatku výnimočných a obetavých lekárov a sestier - vyberala 5-členná porota menovaná Asociáciou na ochranu práv pacientov na základe nominácií pacientov a širokej verejnosti za ich obetavú prácu a prínos pre pacientov. Ocenenia im na galavečere odovzdala poslankyňa národnej rady Jana Žitňanská a prezidentka AOPP Mária Lévyová.
    „Veľmi si vážim udelené ocenenie MÔJ LEKÁR od Asociácie na ochranu práv pacientov - o to viac, že moja nominácia prišla z pacientskej organizácie LIGA PROTI REUMATIZMU. Vnímam to ako ocenenie mojej práce od pacientov, čo je nesmierne potešujúce a motivačné. Ešte viac som bola milo prekvapená získaním špeciálnej ceny verejnosti a ďakujem všetkým mojim pacientom, kolegom, a samozrejme aj študentom našej fakulty za podporu,“ hovorí profesorka Želmíra Macejová, ktorá verí, že získaním ocenenia prispeje k popularizácii odboru reumatológia, v ktorom aktuálne pociťujeme na Slovensku nedostatok odborníkov.

Viac na: 
web AOPP
web LPR


Posledná aktualizácia: 01.12.2022