Na májovej konferencii v košickom Spoločenskom pavilóne sa prezentoval aj UVP Medipark

23. máj 2018 patril v priestoroch košického Spoločenského pavilónu IV. konferencii UVP TECHNICOM. Prezentované príspevky sa primárne venovali hlavnej téme podujatia – „Univerzitné vedecké parky a Výskumné centrá ako akcelátory technologického transferu a výskumnej spolupráce s praxou v SR“. Cieľom konferencie bola prezentácia systému univerzitných vedeckých parkov (UVP) a výskumných centier (VC) v SR ako kľúčového komponentu technologického transferu a výskumnej spolupráce s praxou; prezentácia dobrých príkladov spolupráce UVP s krajinami, v ktorých vedecko-technické parky úspešne fungujú; výmena skúseností a posilnenie spolupráce medzi UVP a VC v SR či prezentácia a posúdenie modelov udržateľného rozvoja UVP a VC na Slovensku v spolupráci so súkromným a verejným sektorom. Okrem toho na IV. konferencii UVP TECHNICOM čakala na záujemcov aj prezentácia výsledkov výskumno-vývojových aktivít UVP a VC – Burza inovatívnych projektov, produktov a riešení.

So svojimi príspevkami vystúpili počas stredy 23. mája 2018 zástupcovia štátnej sféry, experti na technologický transfer, manažéri a vedúci pracovníci UVP a VC. Medzi prednášajúcimi nechýbal ani riaditeľ TIP-UPJŠ prof. RNDr. Pavol Miškovský, DrSc. Vo svojom vystúpení sa zameral na tému „UVP MEDIPARK, TECHNICOM, PROMATECH ako základ pre udržateľnosť rozvoja výskumu v UPJŠ a v regióne“.