UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC)
українська
AIS2

Aktuality

Nauč sa učiť - webinár

UNIPOC si pre študentov univerzity aj v tomto semestri prichystalo unikátny workshop o tom, ako sa učiť efektívne a bez pocitu sebatýrania.

Staň sa BUDDYM

Čo preto musíš urobiť? Svoj záujem potvrď vyplnením tohto formulára do 3.2.2022. Následne absolvuješ školenie, ktoré ťa pripraví na túto novú funkciu (7. - 8. 2. 2022), no a v poslednom kroku ti bude pridelený študent z tvojej fakulty.

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPOkeC: Eko-Vianoce: ako na to?

O eko-decembri na univerzite, tipoch na udržateľnejšie Vianoce, či možnostiach zapojenia sa do rôznych aktivít, sme sa rozprávali so RNDr. Zuzanou Orságovou Královou, PhD., ktorá vyštudovala všeobecnú ekológiu na PF UPJŠ v Košiciach.

Nová epizóda: Poď na stáž!

Vedeli ste, že viac ako polovica z vás zatiaľ neabsolvovala stáž počas štúdia? Že viac ako polovica absolventov nepracuje v odbore, ktorý vyštudovala na vysokej škole?

Psychoterapia: nová epizóda podcastu UNIPOkeC

Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia sme si pre vás pripravili novú epizódu podcastu UNIPOkeC venovanú téme psychoterapie. Rozprávame sa s psychoterapeutkou, doktorkou Milanou Kovaničovou...

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPOkeC: Ako sa brániť hrozbám v online svete?

Sú sociálne siete bezpečné? Aké ďalšie riziká existujú a ako sa pred nimi brániť? To všetko sme sa opýtali najpovolanejšieho na univerzite - RNDr. JUDr. Pavla Sokola, PhD. z Ústavu informatiky a vedúceho tímu na riešenie počítačových bezpečnostných incidentov (CSIRT UPJŠ)

UNIPOkeC: Špeciál pre absolventov

UNIPOC organizovalo v minulom týždni webinár pre čerstvých absolventov. Tie najdôležitejšie informácie pre štart vašej kariéry si teraz môžete vypočuť...

Stáže 2020/2021

Univerzitné poradenské centrum opäť pripravilo brožúru, tentokrát Stáže 2020/2021, s cieľom pomôcť Vám - študentom získať relevantnú prax v odbore. V brožúre nájdete informácie...

Poradenstvo v novom akad. roku

Psychologické a kariérové poradenstvo prebieha osobnou aj dištančnou formou. Sociálne a právne poradenstvo prebieha len dištančnou formou. Využiť môžete aj e-poradňu. Ako sa prihlásiť a ktoré opatrenia dodržiavať počas osobného poradenstva sa dozviete v prehľadnej infografike.

Prvý držiteľ Certifikátu aktivity

Pred pár mesiacmi sme pripravili pre študentov UPJŠ novinku - Certifikát aktivity, ktorým oceňujeme ich aktivitu navyše v oblasti sebarozvoja. Či už ide o rozvoj kľúčových kompetencií, získavanie relevantnej praxe v odbore štúdia alebo plánovanie kariéry.

Aj vysokoškoláci majú stres

Dnešná uponáhľaná doba poskytuje množstvo náročných situácii, ktoré v nás môžu zanechávať nepríjemné pocity únavy, či podráždenosti. Aj keď aktuálne zažívame v spoločnosti útlm kvôli pandémii koronavírusu, aj toto obdobie môže prinášať rôzne negatívne pocity, ktoré súvisia najmä s neistotou a sociálnou izoláciou.

NOVÝ PODCAST: UČENIE A MOZOG. KDE ROBÍŠ CHYBY?

Ako sa učiť tak, aby sme sa učili čo najkratšie, ale aby sme si čo najviac zapamätali a aby vedomosti boli čo najdlhšie udržateľné v našich mozgoch? O tom sme sa rozprávali s doc. MUDr. Adrianou Bolekovou, PhD. z Lekárskej fakulty

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPO(ke)C

Ako ostať produktívny, udržať si vôľu učiť sa a pracovať, ako prekonať obdobia lenivosti? O tejto téme sa rozprávame s Matúšom Draganovským...

SPUSTILI SME PODCAST UNIPO(ke)C

Vyťaž z univerzity čo najviac a priprav sa na život po škole. Rady o tvojej kariére, duševnom zdraví, ale aj voľnom čase od odborníkov z Univerzitného poradenského centra na UPJŠ v Košiciach a ich hostí.

Ako efektívne riadiť a využívať svoj čas?

Rozbieha sa nový semester a z úst študentov neraz počujeme, že nestíhajú, všetok svoj čas trávia v škole na prednáškach či cvikách alebo učením, sú v strese a nezostáva im čas na iné aktivity.

UPJŠ odstraňuje bariéry

UPJŠ vytvára všeobecne prístupné akademické prostredie. Je pre nás dôležité zabezpečiť lepší prístup ku vzdelávaniu pre študentov so špecifickými potrebami.

E-learning Moja kariéra

E-learning Moja kariéra pomáha študentom pochopiť fungovanie pracovného trhu, uvedomiť si vlastné kompetencie a pomenovať ich vo vzťahu k zamestnateľnosti.

Profesijná orientácia

Chystáte sa uchádzať o zamestnanie a máte na výber viacero profesijných oblastí či pozícií?

Kariérové služby na UPJŠ

Nasledujúci krátky prieskum je dobrovoľný a anonymný, obsahuje 10 otázok a jeho vyplnenie Vám nezaberie viac, než 5 minút.