UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC)
українська
AIS2

Aktuality

Staň sa BUDDYM

Čo preto musíš urobiť? Svoj záujem potvrď vyplnením tohto formulára do 3.2.2022. Následne absolvuješ školenie, ktoré ťa pripraví na túto novú funkciu (7. - 8. 2. 2022), no a v poslednom kroku ti bude pridelený študent z tvojej fakulty.

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPOkeC: Eko-Vianoce: ako na to?

O eko-decembri na univerzite, tipoch na udržateľnejšie Vianoce, či možnostiach zapojenia sa do rôznych aktivít, sme sa rozprávali so RNDr. Zuzanou Orságovou Královou, PhD., ktorá vyštudovala všeobecnú ekológiu na PF UPJŠ v Košiciach.

Nová epizóda: Poď na stáž!

Vedeli ste, že viac ako polovica z vás zatiaľ neabsolvovala stáž počas štúdia? Že viac ako polovica absolventov nepracuje v odbore, ktorý vyštudovala na vysokej škole?

Psychoterapia: nová epizóda podcastu UNIPOkeC

Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia sme si pre vás pripravili novú epizódu podcastu UNIPOkeC venovanú téme psychoterapie. Rozprávame sa s psychoterapeutkou, doktorkou Milanou Kovaničovou...

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPOkeC: Ako sa brániť hrozbám v online svete?

Sú sociálne siete bezpečné? Aké ďalšie riziká existujú a ako sa pred nimi brániť? To všetko sme sa opýtali najpovolanejšieho na univerzite - RNDr. JUDr. Pavla Sokola, PhD. z Ústavu informatiky a vedúceho tímu na riešenie počítačových bezpečnostných incidentov (CSIRT UPJŠ)

UNIPOkeC: Špeciál pre absolventov

UNIPOC organizovalo v minulom týždni webinár pre čerstvých absolventov. Tie najdôležitejšie informácie pre štart vašej kariéry si teraz môžete vypočuť...

Stáže 2020/2021

Univerzitné poradenské centrum opäť pripravilo brožúru, tentokrát Stáže 2020/2021, s cieľom pomôcť Vám - študentom získať relevantnú prax v odbore. V brožúre nájdete informácie...

Poradenstvo v novom akad. roku

Psychologické a kariérové poradenstvo prebieha osobnou aj dištančnou formou. Sociálne a právne poradenstvo prebieha len dištančnou formou. Využiť môžete aj e-poradňu. Ako sa prihlásiť a ktoré opatrenia dodržiavať počas osobného poradenstva sa dozviete v prehľadnej infografike.

Prvý držiteľ Certifikátu aktivity

Pred pár mesiacmi sme pripravili pre študentov UPJŠ novinku - Certifikát aktivity, ktorým oceňujeme ich aktivitu navyše v oblasti sebarozvoja. Či už ide o rozvoj kľúčových kompetencií, získavanie relevantnej praxe v odbore štúdia alebo plánovanie kariéry.

Aj vysokoškoláci majú stres

Dnešná uponáhľaná doba poskytuje množstvo náročných situácii, ktoré v nás môžu zanechávať nepríjemné pocity únavy, či podráždenosti. Aj keď aktuálne zažívame v spoločnosti útlm kvôli pandémii koronavírusu, aj toto obdobie môže prinášať rôzne negatívne pocity, ktoré súvisia najmä s neistotou a sociálnou izoláciou.

NOVÝ PODCAST: UČENIE A MOZOG. KDE ROBÍŠ CHYBY?

Ako sa učiť tak, aby sme sa učili čo najkratšie, ale aby sme si čo najviac zapamätali a aby vedomosti boli čo najdlhšie udržateľné v našich mozgoch? O tom sme sa rozprávali s doc. MUDr. Adrianou Bolekovou, PhD. z Lekárskej fakulty

NOVÁ EPIZÓDA PODCASTU UNIPO(ke)C

Ako ostať produktívny, udržať si vôľu učiť sa a pracovať, ako prekonať obdobia lenivosti? O tejto téme sa rozprávame s Matúšom Draganovským...

SPUSTILI SME PODCAST UNIPO(ke)C

Vyťaž z univerzity čo najviac a priprav sa na život po škole. Rady o tvojej kariére, duševnom zdraví, ale aj voľnom čase od odborníkov z Univerzitného poradenského centra na UPJŠ v Košiciach a ich hostí.

Ako efektívne riadiť a využívať svoj čas?

Rozbieha sa nový semester a z úst študentov neraz počujeme, že nestíhajú, všetok svoj čas trávia v škole na prednáškach či cvikách alebo učením, sú v strese a nezostáva im čas na iné aktivity.

UPJŠ odstraňuje bariéry

UPJŠ vytvára všeobecne prístupné akademické prostredie. Je pre nás dôležité zabezpečiť lepší prístup ku vzdelávaniu pre študentov so špecifickými potrebami.

E-learning Moja kariéra

E-learning Moja kariéra pomáha študentom pochopiť fungovanie pracovného trhu, uvedomiť si vlastné kompetencie a pomenovať ich vo vzťahu k zamestnateľnosti.

Profesijná orientácia

Chystáte sa uchádzať o zamestnanie a máte na výber viacero profesijných oblastí či pozícií?

Kariérové služby na UPJŠ

Nasledujúci krátky prieskum je dobrovoľný a anonymný, obsahuje 10 otázok a jeho vyplnenie Vám nezaberie viac, než 5 minút.