HOKEJOVÉ DERBY UPJŠ vs. TUKE

Dňa 07.03.2018 sa uskutočnilo v košickej Steel Aréne historicky prvé univerzitné derby v ľadovom hokeji medzi Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach „UPJŠ“ a Technickou univerzitou v Košiciach „TUKE“.
    Od začiatku stretnutia bolo cítiť rivalitu medzi hráčmi oboch družstiev. Hráči si nič nedarovali, čo sa ukázalo v mnohých osobných súbojoch. Hokejisti UPJŠ na ľade dominovali, lepšie korčuľovali a celé stretnutie mali od úvodu pevne vo svojich rukách.
    Kvalitné výkony hráčov oboch družstiev sa podpísali pod vysokú úroveň derby medzi najväčšími univerzitami v Košiciach. Vyhrať tento zápas bolo totiž pre obe strany otázkou prestíže. Z víťazstva sa nakoniec radovali hráči UPJŠ, ktorí zdolali svojho súpera vysoko 11:4 a zaslúžene tak prevzali víťaznú trofej z rúk majstra sveta z Göteborgu Rastislava Staňu.

V zápase nastúpili študenti a absolventi Univerzity Pavla Jozefa Šafárika:

Ústav telesnej výchovy a športu:
Pavol Borko – brankár, Peter Čížek, Filip Sabol, Ervín Halász, Martin Schnelly, Mário Fečo, René Štrauch, Dušan Kobeľa, Dávid Vereš.

Právnická fakulta:
Milan Wawrek – brankár, Dalibor Mikula, Oliver Pacák, Juraj Penxa, Filip Hudák, Ján Sokol, Michal Sokol.

Lekárska fakulta:
Michal Mitro, Pavol Slosarčík, František Dabóczi, Martin Kanda.

Prírodovedecká fakulta:
Martin Jobbagy.