Futsalová reprezentácia UPJŠ na Zimnej univerziáde SR 2018

V dňoch 5. – 9. februára sa uskutočnilo vrcholné športové podujatie akademikov Slovenska – Zimná univerziáda SR 2018. Organizačne ju zabezpečila Technická univerzita vo Zvolene.

Futsalové reprezentačné družstvo UPJŠ sa muselo na univerziádu kvalifikovať v kvalifikačnom turnaji univerzít Východoslovenského regiónu, ktorý v novembri 2017 úspešné absolvovalo. Prvenstvom si zabezpečilo vstupenku na dvojdňový turnaj, kde sa vo vzájomných zápasoch stretli víťazi jednotlivých regiónov Slovenska – UPJŠ Košice, UMB Banská Bystrica, SPU Nitra, APZ Bratislava.

Súťažné stretnutia sa odohrali systémom každý s každým. Dve jednoznačné víťazstvá a jedno zaváhanie s UMB Banská Bystrica rozhodli o zisku strieborných medailí pre našich reprezentantov a celkovom 2. mieste spomedzi všetkých univerzít Slovenska. Aj napriek prehre, ktorá delila družstvo od zisku zlatých medailí, je to veľmi pekný úspech a všetkým hráčom za ich výkony patrí veľká vďaka a uznanie.

Za UPJŠ nastúpili študenti odboru Šport a rekreácia z ÚTVŠ: Stanislav Pella, William Žakarovský, Marek Hrubovčák, Miloš Gallo, Filip Kis, Jakub Bavoľár, Jakub Ďuríček, Peter Husár, Róbert Varga a Rastislav Géza.

Trénerom družstva bol Mgr. Marcel Čurgali – učiteľ ÚTVŠ.

Tabuľka zápasov:

UPJŠ