UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

Ústav telesnej výchovy a športu
українська
AIS2

Zo života UTVŠ

Juniáles 2022 s ÚTVŠ

17.6.2022 sa po dvojročnej pauze opäť uskutočnil pätnásty ročník podujatia Juniáles. Podujatie pre zamestnancov UPJŠ v Košiciach, ktoré sa konalo v areáli Botanickej záhrady UPJŠ, bolo organizované rektorátom UPJŠ a ďalšími zainteresovanými.

Certifikovaný kurz „Osobný tréner I“

V termíne od 28. do 29.5.2022 sa uskutočnil doškoľovací kurz organizovaný Ústavom telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach v spolupráci s firmou EfectFit s.r.o, Bratislava pre udelenie certifikátu „Osobný tréner I“.

Cesta ku šťastiu s docentkou Klaudiou Zuskovou

Doc. PaedDr. Klaudia Zusková, PhD., pôsobí ako docentka na Ústave telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach. Je garantom študijného programu Šport a rekreácia. Špecializuje sa na psychológiu športu a telesnej výchovy a na psychosociálne aspekty rekreačného športu.

2x BRONZ PRE NIKOLU NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY

Koncom septembra 2021 sa vo Fínsku, v meste Rovaniemi konali Majstrovstvá Európy juniorov a U23 vo vzpieraní. Nikola Seničová Slovensko a UPJŠ reprezentovala vo vekovej kategórii U23.

Byť úspešnými futbalistami aj študentmi sa dá

Život športovca je občas náročný no o to pestrejší. Prináša do života mnoho vzácnych skúseností. Učí športovca byť zdatnejším, vytrvalejším a pomáha mu určovať jeho životný smer.

Nikola Seničová v boji o miestenku na OH

Nikola Seničová je študentkou prvého ročníka na ÚTVŠ na UPJŠ v Košiciach. Pre štúdium na UPJŠ sa rozhodla preto, lebo študijný odbor ŠAR je blízky športu a v oblasti športu sa chce venovať aj po skončení aktívnej kariéry.