UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Prírodovedecká fakulta

українська
AIS2

SAFTRA Photonics, s.r.o. ako jediná slovenská firma obstála v konkurencii inovatívnych firiem Európy

Firma SAFTRA Photonics, s.r.o. http://www.saftra-photonics.org/en/home, uspela v 9. výzve EU H2020 na podávanie návrhov projektov na uvedenie nových high-tech produktov na medzinárodný trh v rámci schémy SME Instrument, malé a stredné podniky.

Získala jedinečný úspech v obrovskej konkurencii inovatívnych firiem z celej Európy a stala sa tak historicky prvou slovenskou firmou, ktorá prerazila prelomovým produktom a zaujímavým podnikateľským plánom v rámci tejto kategórie výziev H2020.

SAFTRA Photonics uspela s projektom na prenosné zariadenia s nanosenzormi na identifikáciu organických znečistení vody a potravín. Táto technológia je založená na nano-optickom čipe fungujúcom v rámci prenosného zariadenia, ktoré umožňuje rýchlu a presnú analýzu prítomnosti organických znečistení v potravinách a vodách.

SAFTRA Photonics, s.r.o bola založená r. 2014 profesorom Pavlom Miškovským ako start-up Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach – dcérska spoločnosť SAFTRA s.r.o., ktorá je v sto percentnom vlastníctve UPJŠ.

 

Posledná aktualizácia: 20.03.2017