UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Prírodovedecká fakulta

українська
AIS2

PF UPJŠ je aj v tomto roku organizátorom regionálneho turnaja najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež do 15 rokov

First Lego League je najväčšou medzinárodnou robotickou súťažou pre deti a mládež od 9 do 15 rokov. 10. januára 2018 sa konal jeden zo siedmich regionálnych turnajov FLL, ktorého organizátorom bola opäť PF UPJŠ v Košiciach. 

Súťaž sa konala v priestoroch Kulturparku v Košiciach.  Zúčastnilo sa jej 19 tímov. Spolu 146 detí vo veku od 9 do 15 rokov predviedlo svoje roboty a zabojovalo o postup do semifinále. Z doterajších troch regionálnych turnajov postúpili do semifinále 3 tímy. Regionálnym kolom konaným v Košiciach sa ich počet rozšíril na 6 z celkovo 10 tímov postupujúcich na stredoeurópske kolo, ktoré sa uskutoční v Poľsku.

Témou aktuálneho ročníka, s názvom Hydro Dynamics, bola voda a všetko s ňou spojené. Ako ju nájsť, prepravovať, používať či zlikvidovať, na ktorú nadväzovalo aj zadanie výskumného projektu. Výzvou na tímový projekt bolo tentokrát zlepšenie spôsobu akým ľudia hľadajú, prepravujú, používajú alebo likvidujú vodu.

V dopoludňajšej časti sa tímy predstavili v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca kde dominoval tím Talentum SAP, korý vyhral kategórie Robot dizajn a Prezentácia výskumného projektu a v kategórii Tímová práca skončil na druhom mieste. Popoludní sa na turnajových stoloch konali robotické hry (Robot Game), počas ktorých v časovom limite 150 sekúnd sa tímy snažili pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií. Aj tu dominoval tím Talentum SAP, ktorý kategóriu presvedčivo vyhral, keď ich robot vyriešil misie za celkovo 330 bodov. Celkovým víťazom sa stal tím Talentum SAP pred tímom M-TEAM. Tretie miesto bolo rozdelené medzi tímy GALEJEnextGEN a Primaškolák. Nakoľko však do Poľska mohli postúpiť len 3 tímy, medzi týmito tímami prebehol tzv. „rozstrelový“ Robot Game, ktorý vyhral tím Primaškolák a takto sa kvalifikoval na stredoeurópske kolo do Poľska.

Hlavnými partnermi podujatia boli - ANASOFT APR, s.r.o., Profesia, spol. s r. o., Nadácia ESET, SAP Slovensko. Partnermi podujatia - EDUXE Slovensko, s.r.o., Localization Guru, IT Valley association, Združenie STROM, OZ Prírodovedec, KE Eastcubator a košické IT firmy. Mediálnymi partnermi - PC REVUE, Quark, robime.it


Posledná aktualizácia: 12.01.2018