Brexit: Novinky a zaujímavosti

Od októbra je na vstup do Veľkej Británie potrebný pas

Od 1. októbra sa dá cestovať do Veľkej Británie výlučne s cestovným pasom. Výnimku budú mať občania, na ktorých sa vzťahuje Dohoda o vystúpení a včas sa zaregistrovali do pobytovej schémy, tzv. Settlement Scheme. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na to upozornilo na webovej stránke.

Webinár k novému programu Turing Scheme

Univesities UK International (UUKi) prezentovalo bližšie informácie k výmennému programu Turing Scheme počas webinára, ktorý sa konal 25. marca 2021. Bližšie informácie k výmennému programu môžete nájsť v prezentácii nižšie, poprípade si môžete pozrieť videozáznam z webinára.

Čítať ďalej

Informácie Veľvyslanectva Veľkej Británie a Severného Írska ohľadom programov Horizon Europe, Erasmus+ a Turing

Despite withdrawing its participation in the Erasmus+ programme, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland recognizes the importance and benefits of international exchange in education and training. For this purpose, the Horizon Europe programme and the Turing scheme are implemented instead.

BREXIT: UK Leaves the Erasmus Plus Programme

Based on the last statistics, in 2019 54,619 young people participated in the Erasmus Plus programme to and from the UK. This happened thanks to 684 projects activated with the support of 144.69 millions grants.

Experts find gaps in £100M UK scheme being set up to replace Erasmus+

Educators and officials have raised doubts about the feasibility of setting up an Erasmus-style university exchange programme in the UK in less than a year, after the UK government declined the opportunity to take part in the EU programme post-Brexit, causing rancour in academic circles and leading ministers to hastily publish details of a replacement scheme.

Posledná aktualizácia: 05.09.2022