Prejsť na obsah

KULTÚRNE LETO V BOTANICKEJ ZÁHRADE

1minút, 26sekúnd
Pozývame Vás na koncerty a výstavu v rámci kultúrneho leta 2023

PLAGÁT

2. 7. 2023, 18:00 hod.

KONCERT
Piccolo coro & Piccola orchestra

Ide o komorný zmiešaný zbor a sláčikový orchester. Súbor pôsobí v Prahe a v súčasnosti má 39 členov. Dramaturgia koncertov sa snaží poslucháčom sprostredkovať zaujímavé skladby všetkých hudobných epoch a mnohých žánrov. Prevažujú diela s duchovnou tematikou, pričom významný podiel má hudba 20. a 21. storočia. Dirigentom súboru je zbormajster, dirigent a pedagóg doc. MgA. & Mgr. Marek Valášek, PhD. V Botanickej záhrade zaznejú známe skladby Leonarda Bernsteina, Ennia Morriconeho, Ivana Hrušovského, či Edwarda Elgara.
VSTUPENKY

6. 7. – 3. 9. 2023,

denne od 9.00 – 17.00 hod.

VÝSTAVA
MICHAL NAGYPÁL: STROMY MAJÚ OČI

Michal Nagypál je absolvent Akademie výtvarných umění, Praha, ateliér Martina Meinera a ateliér Lukáše Rittsteina. Špecializuje sa na olejomaľbu, ilustrácie a sochárstvo. Jeho obrazová práca zobrazuje rôzne predmety od portrétu až po krajinu, od zátišia v štýle starých majstrov až cez koketovanie s experimentálnymi témami. V dielach je fascinovaný iluzívnym dojmom reality a jeho obrazy vyjadrujú symbolický a realisticko-mystický charakter. Na výstavu platí bežné vstupné.
Vernisáž sa uskutoční 5. 7. 2023 o 18:00 hod.

Fotogaléria

30. 7. 2023, 18:00 hod.

KONCERT
ROBO OPATOVSKÝ

Koncert hitov Roba Opatovského spolu s kapelou v zložení Roman Mečiar – gitara, Ondrej Juraši – trúbka & akordeón, Michal Fedor – bicie nástroje a zvukový majster Ladislav Demčák. Zaznejú piesne ako Muž a žena, Tancuj, Keď muž miluje ženu, Prílev energie a ďalšie…
VSTUPENKY


Študuj na UPJŠ