Prejsť na obsah

Informácie pre záujemcov o štúdium

4minút, 44sekúnd

UPJŠ ponúka viac ako 250 študijných programov.

Ak stále nie si rozhodnutý/á, čo by si chcel/a študovať,
na našej stránke nájdeš všetky študijné programy na jednom mieste.

Ako si podám prihlášku na štúdium?
e-prihláška
Prehľadný prievodca pre uchádzača
Informácie pre študentov so špecifickými potrebami
8x Áno pre UPJŠ

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ponúka štúdium na svojich piatich fakultách a Ústave telesnej výchovy a športu. Najmodernejšie laboratóriá a zrekonštruované bezbariérové priestory campusu univerzity, ktorý sa nachádza v historickom centre Košíc, sú ďalšími benefitmi pre všetkých našich študentov. Či už svoju budúcnosť vidíš v právnickom talári, bielom plášti lekára, v prírodovedeckom laboratóriu, s píšťalkou na ihrisku alebo ťa láka svet filozofie alebo verejnej správy, cesta k vysnívanej kariére vedie cez brány druhej najstaršej klasickej univerzity na Slovensku.

Čo ďalej keď sa skončia prednášky a semináre? Mesto Košice ťa opantá svojou metropolitnou atmosférou a temperamentom, ktorý je potrebné zažiť na vlastnej koži a najlepšie ako študent. Kaviarne, koncerty, divadlá, festivaly filmov, dobrého jedla i vína… ak ťa to všetko unaví, energiu môžeš načerpať v krásnej prírode blízkeho okolia či v našej vlastnej Botanickej záhrade.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU

Pravý vysokoškolský život možno zažiť jedine na internáte, kde vznikajú priateľstvá na celý život. Z našich študentských domovov to budeš mať do školy naozaj neďaleko. Neustále ich modernizujeme k štandardom 21. storočia.
Internáty na Medickej 4 a 6 (od 47 eur/mesiac) sú vybavené jedálňou, bufetom, spoločenskými miestnosťami a športovými ihriskami priamo v areáli. V študentskom domove na Popradskej 66 (od 44 eur/mesiac) sú väčšinou ubytovaní študenti Fakulty verejnej správy a zahraniční študenti svoj domov nájdu na Popradskej 76. Pre študentov prvých ročníkov máme pripravené ubytovanie v zmluvných ubytovaniach:

 • MEI Hostel, Kysucká 16 (od 74 eur/mesiac)
 • Podnikateľské centrum Pražská 2 (od 78 eur/mesiac)
 • ŠD TUKE, Jedlíková (od 63 eur/mesiac)

Naše jedálne kráčajú s dobou a okrem tradičných jedál tiež pripravujú zdravé vegetariánske a vegánske jedlá. Aby si to mal počas prestávok čo najbližšie k šálke kávy a snacku, máme pre teba pripravenú kaviareň Minerva, ktorá okrem iného prináša priestor pre aktivity študentských spolkov, vernisáže alebo stretnutia.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU

UPJŠ v Košiciach je známa svojím medzinárodným prostredím. Priprav sa nielen na to, že u nás stretneš spolužiakov z celého sveta, ale podporíme ťa aj pri cestovaní a spoznávaní cudzích krajín. Programy ako Erasmus+, Národný štipendijný program (SAIA), štipendiá a granty DAAD do Nemecka, akcia Rakúsko – Slovensko, CEEPUS, Medzinárodný vyšehradský fond a množstvo medzinárodných zmlúv ti otvoria dvere k novým zážitkom a skúsenostiam, ktoré sa budú skvele vynímať v tvojom CV.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU

Na UPJŠ v Košiciach vieme, že študentský život stojí nielen čas. Pre našich študentov máme pripravené štipendiá na podporu ich rozvoja.

 • Sociálne štipendium

O sociálne štipendium môžeš požiadať aj v prvom ročníku štúdia, ak máš trvalý pobyt na Slovensku. Základným predpokladom je, že spĺňaš podmienky Ministerstva školstva. Je vyplácané každý mesiac počas akademického roka.

 • Motivačné odborové štipendium

Tiež ho môžeš získať aj v prvom ročníku a udeľuje sa študentom vybraných odborov, ktoré určuje Ministerstvo školstva na základe študijných výsledkov.

 • Prospechové štipendium

Udeľuje sa študentom od druhého ročníka štúdia na základe študijných výsledkov. Viac info TU.

 • Ústavné štipendium

Je určené talentovaným študentom, ktorí počas strednej školy získali ocenenie na predmetovej olympiáde, SOČ alebo inej súťaži.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU

UPJŠ ti ponúka prístup do Univerzitnej knižnice! Využi komfort všetkých jej pracovísk, ktoré nájdeš na každej fakulte. Ak sa rád učíš v tichu a bez rušivých vplyvov, neváhaj navštíviť študovne a ich tiché zóny.

Naša knižnica dávno nie je len miestom, kde si knihu vyzdvihneš a neskôr ju vrátiš. U nás môžeš tráviť čas nielen pri štúdiu ale aj počas voľna.

Ponuka našich služieb je bohatá:

 • prezenčné výpožičky monografií, študijnej a odbornej literatúry
 • Virtuálna študovňa – digitalizované knihy prístupné v rámci služby MediaInfo
 • tlač, kopírovanie a skenovanie dokumentov z fondu UK
 • prístup k verejnému internetu a wifi
 • prístup k elektronickým dokumentom
 • konzultačné a referenčné služby

Si rozhodnutý/á, na ktorú fakultu UPJŠ sa prihlásiš?

Máš otázky?
Radi ti pomôžeme!
Kontaktuj nás:

S nami
sa nestratíš!

virtuálna prehliadka
tématická mapa

Študuj na UPJŠ