„SCIENCE MEETS BUSINESS“ #4: Prínos superpočítača pre Košice – šanca pre dynamický, ekonomický a sociálny rozvoj východného Slovenska

12. mája 2024

Dátum /Date:
štvrtok, 4. november 2021 o 15:00 (dĺžka trvania cca 45 minút)
Thursday, November 4, 2021, 15:00 (duration approx. 45 minutes)

Miesto /Place :
online (MS TEAMS)

Cena /Price :
bezplatne /free of charge

Organizátor /Organizer :
Technologický a inovačný park UPJŠ (TIP-UPJŠ) v spolupráci so slovensko-americkou spoločnosťou Tachyum
Technology and Innovation Park UPJŠ (TIP-UPJŠ) in cooperation with a Slovak-American company Tachyum

Kontakt /Contact:
Mgr. Slavomíra Hrabovská, T: 0948 985 648, E: slavomira.hrabovska@upjs.sk

Technologický a inovačný park UPJŠ pripravil v spolupráci so spoločnosťou Tachyum webinár na tému:
Prínos superpočítača pre Košice – šanca pre dynamický, ekonomický a sociálny rozvoj východného Slovenska.

Mgr. Slavomira Hrabovska, T: 0948 985 648, E: slavomira.hrabovska@upjs.sk

UPJŠ Technology and Innovation Park, in cooperation with Tachyum, prepared a webinar on the topic:
„Benefits of the supercomputer for Košice – a chance for dynamic, economic and social development of eastern Slovakia.“

Anotácia:
Prodigy – prvý univerzálny processor pre AI/HPC, prinesie vysoký výkon a nízku spotrebu energie, čím prispeje k redukcii CO2. Jedinečná šanca vybudovania AI Superpočítača – najvýkonnejšej výpočtovej platformy na svete pre AI a HPC.

Spoločnosť Tachyum s vývojovými centrami na Slovensku a v USA vyvíja vysoko výkonný, univerzálny procesorový čip na spracovanie dát, umelú inteligenciu (AI) a superpočítače (High Performance Computing – HPC). Zakladatelia spoločnosti majú dlhoročné skúsenosti v oblasti polovodičov, vytvárania sietí, s počitačovými pamäťami a s AI čipmi.

Prednášajúci bude Ing. Slavomír Maťašovský, AI architect Tachyum

Annotation:
Prodigy – the first universal processor for AI / HPC, will bring high performance and low power consumption, thus contributing to CO2 reduction. A unique chance to build an AI Supercomputer – the most powerful computing platform in the world for AI and HPC.

With development centers in Slovakia and the USA, Tachyum develops a high-performance, universal processor chip for data processing, artificial intelligence (AI) and supercomputers (High Performance Computing – HPC). The company’s founders have many years of experience in the field of semiconductors, networking, computer memory and AI chips.

The lecturer will be Ing. Slavomír Maťašovský, AI architect Tachyum

Cieľová skupina /Target group: :
Start-upy, Scale-upy, SMEs, univerzity, verejné inštitúcie, technologické firmy a vedeckí pracovníci, ktorí vyplnia registračný formulár s požadovanými informáciami.

Start-ups, Scale-ups, SMEs, universities, public institutions, technology companies and researchers who fill in the registration form with the required information.

Pracovný jazyk /Working language:
slovenský

Registrácia /Registration:
Registrovať sa môžete do 4. novembra 2021 do 12.00 hod prostredníctvom  registračného formulára.
You can register until November 4, 2021, noon via the registration form.

REGISTRÁCIA

Odkaz na webinár (prostredníctvom platformy Microsoft Teams) zašleme zaregistrovaným účastníkom v deň jeho konania.
We will send a link to the webinar (via the Microsoft Teams platform) to registered participants on the day of the event.