Prejsť na obsah

ČO MI PONÚKA A AKÁ JE UPJŠ V KOŠICIACH?

4minút, 14sekúnd

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ponúka štúdium na svojich piatich fakultách a Ústave telesnej výchovy a športu. Najmodernejšie laboratóriá a zrekonštruované bezbariérové priestory campusu univerzity, ktorý sa nachádza v historickom centre Košíc, sú ďalšími benefitmi pre všetkých našich študentov. Či už svoju budúcnosť vidíš v právnickom talári, bielom plášti lekára, v prírodovedeckom laboratóriu, s píšťalkou na ihrisku alebo ťa láka svet filozofie alebo verejnej správy, cesta k vysnívanej kariére vedie cez brány druhej najstaršej klasickej univerzity na Slovensku.

Čo ďalej keď sa skončia prednášky a semináre? Mesto Košice ťa opantá svojou metropolitnou atmosférou a temperamentom, ktorý je potrebné zažiť na vlastnej koži a najlepšie ako študent. Kaviarne, koncerty, divadlá, festivaly filmov, dobrého jedla i vína… ak ťa to všetko unaví, energiu môžeš načerpať v krásnej prírode blízkeho okolia či v našej vlastnej Botanickej záhrade.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU


AKÉ MÁM MOŽNOSTI UBYTOVANIA A STRAVOVANIA?

Pravý vysokoškolský život možno zažiť jedine na internáte, kde vznikajú priateľstvá na celý život. Z našich študentských domovov to budeš mať do školy naozaj neďaleko. Neustále ich modernizujeme k štandardom 21. storočia.
Internáty na Medickej 4 a 6 (od 47 eur/mesiac) sú vybavené jedálňou, bufetom, spoločenskými miestnosťami a športovými ihriskami priamo v areáli. V študentskom domove na Popradskej 66 (od 44 eur/mesiac) sú väčšinou ubytovaní študenti Fakulty verejnej správy a zahraniční študenti svoj domov nájdu na Popradskej 76. Pre študentov prvých ročníkov máme pripravené ubytovanie v zmluvných ubytovaniach:

 • MEI Hostel, Kysucká 16 (od 74 eur/mesiac)
 • Podnikateľské centrum Pražská 2 (od 78 eur/mesiac)
 • ŠD TUKE, Jedlíková (od 63 eur/mesiac)

Naše jedálne kráčajú s dobou a okrem tradičných jedál tiež pripravujú zdravé vegetariánske a vegánske jedlá. Aby si to mal počas prestávok čo najbližšie k šálke kávy a snacku, máme pre teba pripravenú kaviareň Minerva, ktorá okrem iného prináša priestor pre aktivity študentských spolkov, vernisáže alebo stretnutia.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU


AKÉ MÁM MOŽNOSTI ŠTÚDIA V ZAHRANIČÍ?

UPJŠ v Košiciach je známa svojím medzinárodným prostredím. Priprav sa nielen na to, že u nás stretneš spolužiakov z celého sveta, ale podporíme ťa aj pri cestovaní a spoznávaní cudzích krajín. Programy ako Erasmus+, Národný štipendijný program (SAIA), štipendiá a granty DAAD do Nemecka, akcia Rakúsko – Slovensko, CEEPUS, Medzinárodný vyšehradský fond a množstvo medzinárodných zmlúv ti otvoria dvere k novým zážitkom a skúsenostiam, ktoré sa budú skvele vynímať v tvojom CV.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU


MÔŽEM SA UCHÁDZAŤ AJ O ŠTIPENDIUM?

Na UPJŠ v Košiciach vieme, že študentský život stojí nielen čas. Pre našich študentov máme pripravené štipendiá na podporu ich rozvoja.

 • Sociálne štipendium

O sociálne štipendium môžeš požiadať aj v prvom ročníku štúdia, ak máš trvalý pobyt na Slovensku. Základným predpokladom je, že spĺňaš podmienky Ministerstva školstva. Je vyplácané každý mesiac počas akademického roka.

 • Motivačné odborové štipendium

Tiež ho môžeš získať aj v prvom ročníku a udeľuje sa študentom vybraných odborov, ktoré určuje Ministerstvo školstva na základe študijných výsledkov.

 • Prospechové štipendium

Udeľuje sa študentom od druhého ročníka štúdia na základe študijných výsledkov. Viac info TU.

 • Ústavné štipendium

Je určené talentovaným študentom, ktorí počas strednej školy získali ocenenie na predmetovej olympiáde, SOČ alebo inej súťaži.

ĎALŠIE INFORMÁCIE TU


BUDEM MAŤ K ŠTÚDIU K DISPOZÍCII KNIŽNICU A ŠTUDOVŇU?

UPJŠ ti ponúka prístup do Univerzitnej knižnice! Využi komfort všetkých jej pracovísk, ktoré nájdeš na každej fakulte. Ak sa rád učíš v tichu a bez rušivých vplyvov, neváhaj navštíviť študovne a ich tiché zóny.

Naša knižnica dávno nie je len miestom, kde si knihu vyzdvihneš a neskôr ju vrátiš. U nás môžeš tráviť čas nielen pri štúdiu ale aj počas voľna.

Ponuka našich služieb je bohatá:

 • prezenčné výpožičky monografií, študijnej a odbornej literatúry
 • Virtuálna študovňa – digitalizované knihy prístupné v rámci služby MediaInfo
 • tlač, kopírovanie a skenovanie dokumentov z fondu UK
 • prístup k verejnému internetu a wifi
 • prístup k elektronickým dokumentom
 • konzultačné a referenčné služby


Študovňa LF UPJŠ Foto: Tomáš Hrivňák


Študuj na UPJŠ