Prejsť na obsah

Deň kariéry UPJŠ v Košiciach – 11.4.2018

1minút, 48sekúnd

Deň kariéry 2018 opäť prilákal zamestnávateľov a študentov

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) a Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC) nadviazali na úspešný nultý ročník a tento rok opäť zorganizovali 1. ročník Dňa kariéry. Podujatie sa začalo v stredu 11. apríla 2018 v priestoroch budovy Minerva raňajkami so zástupcami jednotlivých spoločností za účasti vedenia univerzity a dekanov jednotlivých fakúlt.

V porovnaní s minulým ročníkom priniesol Deň kariéry 2018 niekoľko noviniek. Prvou z nich bolo rozdelenie oficiálneho programu do troch zón – PROMO, INSPIRATION a COFFEE („Na kávu so zamestnávateľom“). Študenti si tak mali možnosť vybrať v priestoroch jedálne modernej budovy Sokrates medzi počúvaním inšpiratívnych prejavov jednotlivých rečníkov a osobným, menej formálnym rozhovorom so zástupcami spoločností „pri káve“. Ďalšou novinkou boli workshopy a prednášky úspešných a inšpiratívnych rečníkov v INSPIRATION zóne. Spíkri, medzi ktorých patrili aj súčasní študenti a absolventi UPJŠ, hovorili o zručnostiach budúcnosti, dôležitosti stáží, získavaní pracovných skúsenosti počas vysokoškolského štúdia, ale tiež o tipoch, ako sa uplatniť na trhu práce. Okrem toho mohli záujemcovia navštíviť stánky zamestnávateľov v PROMO zóne.

Pre študentov bol tento veľtrh pracovných príležitostí výbornou možnosťou stretnúť sa a porozprávať s potenciálnymi zamestnávateľmi ako aj dozvedieť sa viac o aktuálnych požiadavkách na pracovnom trhu. Pre tých, ktorí si so sebou priniesli svoj životopis, sa v prípade záujmu z oboch strán mohla naskytnúť aj príležitosť spolupráce. Na Dni kariéry 2018 sa prezentovali zamestnávatelia – AffinityAnalytics, Svet zdravia, Diebold Nixdorf, AGEL SK, Nemocnica Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, AT&T, LafargeHolcim EBS, Adecco, T – Systems, LYNX – spoločnosť s ručením obmedzeným, Deutsche Telekom Services Europe Slovakia a mnohí ďalší.

Program

Fotogaléria


Študuj na UPJŠ