Skúškové obdobie je tu. Ako ho zvládnuť?

Vysokoškolské štúdium je o zodpovednosti a iniciatíve každého študenta. Všetci dôverne poznáme, aké je niekedy ťažké prinútiť sa študovať, ostať produktívny/a či zotrvať pri vôli učiť sa. Obzvlášť ako štúdium prebieha výlučne z domu. Preto Ti prinášame niekoľko tipov pre viac produktivity a menej prokrastinácie.

Viac sa o téme učenia z domu a motivácii dozvieš v epizóde podcastu UNIPOkeC s learning designerom a trénerom Matúšom Draganovským: Štúdium z domu, ako na to?

O princípoch efektívneho učenia založenom na mozgovo-kompatibilnom učení sme sa rozprávali s doc. Bolekovou z Lekárskej fakulty v 3. epizóde podcastu UNIPOkeC: Mozog a učenie: kde robíš chyby?

Odporúčame taktiež siahnuť po publikácii Ako sa učiť a nezabúdať, ktorú si môžeš stiahnuť TU. Jej doplnkom je pracovný zošit Nauč sa učiť, ktorý ti umožní identifikovať zlé návyky pri učení, a zároveň ponúka možnosť aktívne pracovať na zmene svojho štýlu učenia, a to prostredníctvom rôznych praktických rád a cvičení. Voľne dostupný je TU.

V prípade, že učenie ti stále robí problémy alebo chceš konzultovať zmenu štýlu učenia, UNIPOC ponúka taktiež individuálne poradenstvo v efektívnom učení s poradkyňou Zuzanou Kožárovou, PhD. Je potrebné prihlásiť sa vopred.