Nová epizóda podcastu UNIPOkeC: Študentská právna poradňa

Vedeli ste, že na UPJŠ v Košiciach pôsobí študentská právna poradňa? O tom, čo to je a ako vám môže pomôcť, sa dozviete vďaka našim hosťom: Dominike Beckovej, ktorá pôsobí ako výskumná pracovníčka na Ústave medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach a v rámci svojho pôsobenia zabezpečuje aj výučbu a realizáciu predmetu Študentská právna poradňa pre obyvateľov mesta Košice (zastrešuje Pracovisko právnych kliník). A študentovi 3. ročníka bakalárskeho stupňa štúdia na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach, Michalovi Bartkovi, ktorý už druhý semester pôsobí v Študentskej právnej poradni.

Vypočujte si, s akými právnymi problémami sa v poradni najčastejšie stretávajú a aké kompetencie môžu študenti pôsobením v poradni získať.