O budúcnosti na pracovnom trhu diskutovali na Dni kariéry 2019 na UPJŠ v Košiciach

Pracovný trh prechádza od počiatku milénia výraznými zmenami. Vplýva naň globalizácia, technologický pokrok či automatizácia, ktoré majú za následok zánik istých profesií, ale na druhej strane vznik nových. Ešte pred desiatimi rokmi neexistovali profesie ako napr. influencer, manažér sociálnych sietí, vývojár aplikácií, no dnes sú bežnou súčasťou pracovného trhu. Nielen o týchto profesiách, ale aj o influencer marketingu, digitálnych zručnostiach či možnostiach zamestnať sa v 21. storočí sa dozvedeli viac záujemcovia na Dni kariéry 2019. Jeho tretí ročník zorganizovala Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) a Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC) v stredu 10. apríla 2019 v univerzitnom areáli na Moyzesovej 9 v Košiciach.

Na Dni kariéry 2019 sa prezentovalo spolu 20 zamestnávateľov, medzi nimi spoločnosti ako AT&T, Zbor väzenskej a justičnej stráže, LYNX – spoločnosť s ručením obmedzeným, Úrad pre verejné obstarávanie, AffinityAnalytics, Svet zdravia, FPT, Lidl, AGEL SK, Nemocnica Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, LafargeHolcim EBS, VISTA a mnohí ďalší. Pre študentov predstavoval tento veľtrh pracovných príležitostí výbornú možnosť stretnúť sa a porozprávať s potenciálnymi zamestnávateľmi ako aj dozvedieť sa viac o aktuálnych požiadavkách na pracovnom trhu.

Nosná téma Dňa kariéry 2019 „práca budúcnosti“ sa niesla celým programom podujatia. Ten začal pracovnými raňajkami vedenia univerzity a dekanov fakúlt so zástupcami jednotlivých spoločností, ktorí diskutovali o aktuálnych otázkach zamestnávania mladých ľudí a vytváraní stážových pozícií pre študentov.

Deň kariéry 2019 na UPJŠ v Košiciach priniesol aj niekoľko noviniek. K nim patril grafický záznam a grafická facilitácia prebiehajúcej diskusie na pracovných raňajkách ako aj súťaž pre účastníkov o zaujímavé a hodnotné ceny od jednotlivých zamestnávateľov. Súčasťou podujatia bol aj zaujímavý program plný inšpiratívnych hostí. Každý z nich reprezentoval „prácu budúcnosti“, pracuje u moderného zamestnávateľa, má novodobú pracovnú pozíciou alebo inovatívnu formu pracovného úväzku, resp. podnikania. V INSPIRATION ZÓNE hovorili o práci budúcnosti Mária Sofia Takáčová z Google Slovensko (iniciatíva Grow with Google), Jakub Szepesgyorky (Change Your Self), Gabriela Fábryová (Dessine Moi Mon Idée), Paula Pastirčáková zo spoločnosti GymBeam či Tomáš Slebodník zo známej košickej spoločnosti KERE (tiež Bikere, Babetta a Kroy).

Ďalšie informácie nájdete v tlačovej správe.