UNIPOkeC: Špeciál pre absolventov

UNIPOC organizovalo v minulom týždni webinár pre čerstvých absolventov. Tie najdôležitejšie informácie pre štart vašej kariéry si teraz môžete vypočuť v troch krátkych špeciálnych epizódach podcastu UNIPOkeC:

1. Aké sú povinnosti absolventa po skončení štúdia? Kedy prichádzate o status študenta? Aké povinnosti máte po ukončení štúdia voči rôznym inštitúciám? Kedy a kam je potrebné sa hlásiť? Na aké príspevky máte nárok a ako vám môžu pomôcť naštartovať kariéru? Na tieto otázky odpovedala Katarína Skolodová, doktorandka Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia Právnickej fakulty UPJŠ.

2. Ako sa uplatniť na trhu práce? Ako si hľadať (a nájsť) zamestnanie bez tradičných pracovných portálov ? Máte nápad na podnikanie? Aké sú formy podnikania a kto vám pomôže pri jeho rozbehu? Je možné vycestovať na Erasmus aj ako čerstvý absolvent? O tom všetkom hovorí kariérová poradkyňa UNIPOC Zuzana Kožárová.

3. Ako si napísať dobré CV? Na čo si dávať pozor? Čo určite uviesť a čo zas pokojne vynechať? Aká je ideálna dĺžka CV? V akom formáte ho odosielať? Praktické tipy a rady ponúka Veronika Zibrinyiová, riaditeľka UNIPOC.