Správa o uskutočnení XII. ročníka maratónu aerobiku

Dňa 22.11.2011 sa uskutočnil v telocvični Ústavu telesnej výchovy a športu na Medickej 6 v Košiciach XII. ročník vysokoškolského maratónu aerobiku, ktorý prebiehal v rámci Univerzitných dní a bol venovaný oslavám Dňa študentstva.

Maratón organizoval Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach za finančnej účasti SAUŠ a MŠVVaŠ SR ale tiež za spoluúčasti viacerých sponzorov.

Tento rok sme pri výbere cvičiteliek úspešne vsadili na dievčatá, ktoré už boli známe z posledných dvoch ročníkov. Prvú – rozohrievaciu hodinu začala študentka LF Žaneta Vaščurová, vystriedala ju Petra Jankovičová z FVS s výborným Body Workom. Po nej nasledovala študentka z FF Katarína Ičová, ktorá sa predstavila aerobikom v štýle Hi-low a poslednú hodinu mala v štýle dance študentka LF Svetlana Štofková. Na základe dlhoročných skúseností s vedením rôznych druhov aerobiku a organizovaním viacerých akcií týkajúcich sa aerobiku môžem vyjadriť vysokú spokojnosť s odvedenými hodinami a verím, že spokojné boli i študentky, ktoré sa maratónu zúčastnili.

O kvalite a obľúbenosti akcie, ale i celkovo aerobiku na UPJŠ, ako jednej z najobľúbenejších pohybových aktivít žien, svedčí už len samotný fakt, že akcie sa zúčastnilo 124 dievčat a do konca, tzn.  4 hodiny aktívnej driny  ich vydržalo okolo 60!

A naozaj, tento rok sa oplatilo prečo bojovať. Prvé miesta v oboch kategóriách, tzn. pre začiatočníčky i pokročilé bola Hifi veža od jedného z hlavných sponzorov: od Nadácie Spolu pre východ, jeden z hlavných predstaviteľov tejto nadácie a súčasne námestník primátora Košíc ing. Ladislav Lazár spolu s Tomášom Gallom,  boli dokonca zahájiť celú súťaž. Ceny do súťaže venovali taktiež firma Zero a ing. Stanislav Benčo. Okrem toho všetky dievčatá dostali k štandardnému občerstveniu, ktoré sme pre ne počas 4 hodín pripravili (fit tyčinka, voda, ovocie – viaceré druhy) i croissant od firmy Chipita. Najväčšia vďaka ale stále patrí SAUŠ a MŠVVaŠ SR , ktorí financovali prevažnú časť tejto skvelej a vydarenej akcie.

Okrem štandardných výhier 1 – 3 miesto už tradične sme vyhlásili tento rok i cenu o najväčšieho bojovníka, ktorú tento rok získala Pavlů Eva (FF, 5), ktorá napriek bolestiam žalúdka, napriek kŕčom v nohe i tak vydržala počas celej akcie s úsmevom na tvári.

Paradoxne sa tento rok zúčastnilo maratónu prevažná časť dievčat z radu pokročilých, je to prvýkrát v organizovaní maratónu na pôde UPJŠ. Počas posledných dvoch hodín sa medzi dievčatami rozpútal boj o výhru a porota mala čo robiť, aby sa zhodla na víťazoch, pretože úroveň týchto dievčat bola veľmi vysoká, minimálne polovica z nich by si jedno z prvých miest určite zaslúžilo!

Avšak zahanbiť sa nedali ani začiatočníčky, ktoré úžasne bojovali a aj keď v poslednej hodine ich zotrvalo sotva 20, tie, ktoré sa nevzdali, bojovali do úplného konca a právom môžu byť na seba hrdé.

Zastúpenie jednotlivých fakúlt:

Kategória začiatočníčky pokročilé
 Lekárska fakulta 14 25
 Právnická fakulta 4 11
 Prírodovedecká fakulta 8 14
 Fakulta verejnej správy 5 11
 Filozofická fakulta 17 13
 TU KE  0 2
 Spolu:  48 76

Výsledky:

Kategória začiatočníkov Kategória pokročilých
1. miesto: Angelovičová Lívia FVS, 2 1. miesto: Dzurová Veronika LF, 4
2. miesto: Halašková Veronika FF, 2 2. miesto: Kubíková Mária PF, 5
3. miesto: Šuľová Katarína PF, 1 3. miesto: Fujdalová Júlia PF, 4

V Košiciach  23.11.2011 Mgr. Buková Alena, PhD.
organizátorka súťaže