Finále univerzít 2021 v basketbale žien a mužov

V Košiciach na pôde TUKE sa v dňoch 20. a 21.10.2021 uskutočnili finálové zápasy akcie Finále univerzít 2021 v basketbale žien a mužov. Basketbalistky a basketbalisti UPJŠ sa cez kvalifikačné kolá úspešne prebojovali na celoslovenské podujatie a hrdo reprezentovali UPJŠ.

Prvý deň športového podujatia patril ženám. Náš tím dievčat UPJŠ predvádzal perfektné a napínavé výkony. V zápasoch sa postavili proti tímom z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktoré úspešne zdolali a tým si vybojovali prvenstvo.

Nasledujúci deň patril zápasom mužov. Rovnako ako ženy, aj muži bojovali s ďalšími dvoma slovenskými univerzitami a to proti Univerzite Komenského v Bratislave a Žilinskej univerzity v Žiline. Huževnatosť a výborné športové výkony, zabezpečili našim basketbalistom druhé miesto.

Sme radi, že sme fanúšikov basketbalových tímov UPJŠ mohli informovať na našich sociálnych sieťach o skvelých výsledkoch počas spomínaných dvoch dní. UPJŠkárskym basketbalistkám a aj basketbalistom blahoželáme a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej univerzity a prajeme im mnoho ďalších študijných a športových výsledkov aj do budúcna.

Výsledné poradie:

ŽENY
1. miesto: UPJŠ Košice
2. miesto: UMB Banská Bystrica
3. miesto: UKF Nitra

MUŽI
1. miesto: UK Bratislava
2. miesto: UPJŠ Košice
3. miesto: Žilinská univerzita

Zúčastnení študenti – súpiska ženy:

Katarína Knappová  – Lekárska fakulta
Kamila Plavnická  – Lekárska fakulta