Prejsť na obsah

Obrovský úspech našich reprezentantov – taekwondistov v USA

1minút, 17sekúnd

President Cup – Panam, Las Vegas, Nevada, USA

Dňa 5. – 8. októbra 2017 sa uskutočnila americká séria G-2 Taekwondo turnaja President cup, ktorého sa zúčastnilo viac ako 1400 pretekárov z celého sveta, prevažne však z Amerického kontinentu.

Slovensko na tomto prestížnom podujatí, pod vedením trénera Mgr. Mária Šveca, ktorý je zároveň aj klubovým trénerom v TJ Slávia UPJŠ Košice, reprezentovali štyria reprezentanti, z toho dvaja z nášho klubu.

Európska a Slovenská juniorská TOP špička:

Gabriela Briškárová z klubu KORYO Taekwondo Slávia UPJŠ Košice, študentka športového gymnázia v Košiciach a bronzová medialistka z majstrovstiev sveta juniorov, zaznamenala fantastický výsledok, ked’vyhrala tento turnaj a postupne si poradila s reprezentatkami USA a Kanady a vo finále zdolala aktuálnu svetovú jednotku v juniorskom rankingu.

Filip Švec tiež z klubu KORYO Taekwondo Slávia UPJŠ Košice a študent Športového gymnázia v Košiciach, ktorý v apríli toho roku vyhral európsku časť tohto turnaja, teraz priniesol bronzovú medailu, keď si postupne poradil s reprezentantmi Kanady, USA, Mexika a v semifinále nakoniec podľahol ďalšiemu reprezentantovi Kanady.

Výsledky našich TOP juniorov radia Gabrielu a Filipa, medzi svetovú špičku a sú skvelou vizitkou Košického a Slovenského Taekwonda pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy v novembri na Cypre.