Aerobik podľa lektora

Zamestnanec: Mgr. Petra Tomková, PhD., Mgr. Alena Buková, PhD. univerzitná docentka
Organizátor: Mgr. Petra Tomková, PhD. (TJ Slávia PU Prešov KGŠ)
Spolupráca: Ústav telesnej výchovy a športu, Slovenská gymnastická federácia
Zúčastnení zamestnanci: Mgr. Petra Tomková, PhD., Mgr. Alena Buková, PhD. univerzitná docentka
Zúčastnení študenti: Margaryta Jemelianova, Jessica Oravcová, Ellina Kasumová
Udalosť: Aerobik podľa lektora, 3. kolo
Miesto: T5, Ondavská 21, ÚTVŠ na UPJŠ
Dátum: 14.10.2023

Účel: Športová súťaž v aerobiku pre pretekárov, členov Slovenskej gymnastickej federácie a tiež študentov UPJŠ a verejnosť

Poradie (v prípade športovca):
Kategória študenti UPJŠ:
1. Ellina Kasumová
2. Jessica Oravcová

Stručný Popis:
14.10.2023 sa uskutočnilo podujatie „Aerobik podľa lektora“ v priestoroch Ústavu telesnej výchovy a športu na UPJŠ. Súťaže sa zúčastnili deti od 5 rokov až po dospelé ženy. 50 účastníkov bolo rozdelených do 6 vekových kategórii ku ktorým pribudli kategórie „Študenti UPJŠ“ a „Mamičky“. Každá kategória cvičila aerobik 2x 25 minút pod vedením dvoch lektoriek z ÚTVŠ a to Petrou Tomkovou a Alenou Bukovou. V každej kategórii boli vyhlásené 4 najlepšie súťažiace a každý účastník si odniesol aj pre spomienku účastnícku medailu. Takéto podujatia sú organizované pod záštitou SGF prvým rokom a taktiež v Košiciach  sme mali premiéru.

Tešíme sa na ďalšiu súťaž v aerobiku a veríme, že účastníkov bude čoraz viac.