Detský tábor „UBH“ 2023 na ÚTVŠ

Zamestnanec: Mgr. Zuzana Kűchelová, PhD., Mgr. Petra Tomková, PhD.
Organizátor: UPJŠ v Košiciach a ÚTVŠ
Udalosť: Univerzita bez hraníc
Miesto: areál ÚTVŠ UPJŠ v Košiciach a v prípade nepriaznivého počasia telocvičňa T3,4, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Ondavská 21
Dátum: 10. – 14.7. 2023

11. ročník denného tábora Univerzity bez hraníc 2023, sa zúčastnilo 48 detí (5-6.ročníka ZŠ). Konal sa 3 popoludnia aj v priestoroch areálu ÚTVŠ UPJŠ v Košiciach. Poobedia „Hrdinov“ na ktorých sa premenenili deti, pod tajomnými názvami „Staň sa hrdinom“, „Pozbieraj kamene nekonečna“ a „Zachráň planétu Zem“ plné hier, súťaží, objavovania si pripravili zamestnanci ÚTVŠ Mgr. Zuzana Kűchelová, PhD. a Mgr. Petra Tomková, PhD. v spolupráci so svojimi študentami 2. ročníka Šport a rekreácia.

Štyria študenti prvého ročníka ŠaR sa veľmi príkladne zhostili úlohy vedúcich tímov. Dvaja študenti druhého ročníka Daniela Hurajová a Patrik Novák príkladne ako vedúci dní prispeli k plynulej organizácií športových súťaží a svojich spolužiakov v úlohe animátorov. Hry zaujali deti farebnosťou, originalitou a špeciálnymi úrovňami náročnosti.
Podporovali spoluprácu v tíme, vyzdvihnutie individuálnych predností, ale aj far play súťaženie. Užili si zábavu aj poriadne si zašportovali a ukončili športové súťaženie posledný tretí deň slávnostným vyhodnotením a prebratím medailí v prítomnosti aj svojich rodičov.
Slávnostne sme všetci zúčastnení organizátori aj študenti ukončili 14.07.2023 o 15tej hodine UBH 2023 slávnostnou detskou promóciou priestoroch rektorátu UPJŠ v Košiciach.