Prejsť na obsah

Nikola Seničová v boji o miestenku na OH

1minút, 35sekúnd

    Nikola Seničová je študentkou prvého ročníka na ÚTVŠ na UPJŠ v Košiciach. Pre štúdium na UPJŠ sa rozhodla preto, lebo študijný odbor ŠAR je blízky športu a v oblasti športu sa chce venovať aj po skončení aktívnej kariéry. Nikola priznáva, že zladiť študijné a športové povinnosti je niekedy náročné, no pochvaľuje si ústretovosť vedenia ÚTVŠ, ktoré vrcholových športovcov podporuje.Vzpieraniu sa venuje od dvanástich rokov, kde je už dlhoročnou reprezentantkou Slovenska. V Mestskom klube vzpierania a silových športov Košice je členkou od začiatku jej športovej kariéry. Trénuje pod vedením p. Korpu a p. Gribanina. Jej prvý väčší úspech dosiahla v roku 2015, keď sa stala vicemajsterkou Európy do 15 rokov. Spomínaný úspech označuje za vstup do jej vrcholovej kariéry.

    Vzhľadom na nepriaznivú covidovú situáciu musela Nikola kvôli zatvoreným telocvičniam trénovať so zapožičanou činkou v domácom prostredí. Začiatkom roka 2021 bol problém s tréningovou prípravou na tohtoročné ME čiastočne vyriešený. Slovenský olympijský a športový výbor udelil Nikole výnimku na možnosť trénovania a to Dekrétom kandidáta na Olympijské hry. To podporilo Nikolu v jej príprave na Majstrovstvá Európy, ktoré sa konali začiatkom apríla. Napriek zraneniu zápästia sa Nikole podarilo umiestniť na 10. mieste, čím ostáva v hre o miestenku na Olympijské hry.

    Aké sú jej plány v športe do budúcna? „Našim hlavným cieľom  je účasť na Olympiáde. Keď sa to tento rok nepodarí, spravíme všetko preto, aby sa to podarilo v nasledujúcom olympijskom cykle.“

Viac o jej športových začiatkoch a doterajších úspechoch dočítate v najbližšom čísle univerzitného časopisu Universitas Šafarikiana na konci mája 2021.


Študuj na UPJŠ