Pro Educo 2019

V Steel aréne Košice v dňoch 4. – 5. 12. 2019 prebiehal 13. ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO. Prezentovalo sa na ňom viac ako 75 vystavovateľov. Z celého spektra vystavovateľov 20% tvorili vysoké školy a univerzity, 54% stredné školy a 26% zamestnávatelia, vzdelávacie inštitúcie a iné. Na hlavnom stagei Mgr. Dana Dračková, PhD. spolu so študentom André Lukasom prednášali, diskutovali a zároveň prezentovali možnosti štúdia v štúdijnom programe Šport a rekreácia na ÚTVŠ UPJŠ. Témou prednášky bol „Šport a rekreácia = športová a osobnostná realizácia“.  Publikum sme tiež zaujali propagačným videom, ktoré malo premiéru priamo na tomto veľtrhu vzdelávania. Sme radi, že sa môžeme na takomto podujatí odprezentovať a osloviť množstvo mladých ľudí aj takouto formou. O obľúbenosti tohto podujatia aj zo strany návštevníkov svedčí jeho stúpajúci  trend. Tento rok sa počet návštevníkov veľtrhu vyšplhal skoro na hranicu 9. tisíc.

Mgr. Dana Dračková, PhD.