Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC)
Web stránka
Telefónny zoznam

Profesijná orientácia

Milí študenti a absolventi Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach,

chystáte sa uchádzať o zamestnanie a máte na výber viacero profesijných oblastí či pozícií? Nie ste si istí či daná práca bude pre Vás dobrou voľbou? Budete mať o chvíľu v rukách diplom a stále sa neviete rozhodnúť kam do práce? Alebo sa jednoducho chcete dozvedieť o sebe niečo viac? Čítajte ďalej!

Univerzitné poradenské centrum UNIPOC ponúka študentom UPJŠ možnosť vyplniť nasledujúci dotazník.

Metóda RIASEC vychádza z teórie známeho amerického psychológa Johna L. Hollanda, ktorý predpokladá, že preferencia istého typu povolania odráža podstatu osobnosti človeka. Rôznym typom osobnosti sa lepšie darí v rozličných profesijných oblastiach. Pred uchádzaním sa o zamestnanie je preto dôležité poznať Vaše preferencie.

Vyhodnotenie tejto metódy pre študentov a absolventov UPJŠ v Košiciach prebieha formou bezplatnej osobnej konzultácie s kariérovými poradcami v Univerzitnom poradenskom centre UNIPOC UPJŠ v Košiciach.

Posledná aktualizácia: 20.09.2017