4minút, 54sekúnd

Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ a TJ Slávia UPJŠ v spolupráci s MŠVVaŠ a SAUŠ usporiadal v dňoch 19. – 21. 11. 2012 Univerzitné dni športu 2012 – jesenná časť.
Veľmi úspešné podujatie prebehlo v 7 druhoch športov: aerobik – maratón, basketbal, bedminton, florbal, minifutbal, šach a volejbal. Za jednotlivé podujatia boli zodpovední učitelia ÚTVŠ UPJŠ a za šach predseda šachového oddielu TJ Slávia UPJŠ Košice.

Aerobik maratón:
   Tento rok sa na pódiu striedali iba 2 cvičiteľky – Petra Jankovičová a Žaneta Vaščurová, obe študentky UPJŠ, ktoré tento rok absolvovali maratón tretíkrát ako cvičiteľky.
   Počet zúčastnených cvičeniek ani tento rok nezaostával za ostatnými rokmi a stále si drží svoju stabilnú účasť – cca 120 dievčat (konkrétne 123 – všetky študentky UPJŠ), čo je maximum, ktoré naša telocvičňa povoľuje. Z nich takmer polovica vydržala 4 hodiny aktívneho cvičenia a navyše s úsmevom na tvári. Porota v zložení učiteľov ÚTVŠ: Mgr. A. Horbacz,  Mgr. M. Daňko a Mgr. A. Buková, PhD, sa do poslednej minúty nevedela zhodnúť na víťazoch v oboch kategóriách.
Nakoniec sa predsa rozhodlo, že v kategórii začiatočníčok zvíťazila Katarína Šurkalová,  4. roč. FVS a v kategórii pokročilých Juliana Ďurská, 2. roč. LF.
Podujatie pripravili Mgr. Alena Buková, PhD. a Mgr. Agata Horbacz.

Basketbal:
   V basketbalovom turnaji mužov a žien sa zúčastnili tri ženské a štyri mužské družstvá v celkovom počte 51 účastníkov, z toho bolo 22 žien a 29 mužov.
Družstvo Čaptavé husi prešlo celým turnajom bez zaváhania a vyhralo všetky zápasy, čím získali titul majster UPJŠ pre rok 2012 v basketbale mužov. Medzi ženami vyhralo družstvo pod názvom Bublinky.
Boli vyhodnotení aj najužitočnejší hráči – u mužov to bol Kovaľ Martin, 6. roč. LF a u žien Fiedlerová Katarína 3. roč. LF.
   Basketbalový turnaj mal veľmi dobrú úroveň. U žien všetky zúčastnené hráčky sú aktívnymi hráčkami extraligy a I. ligy.
Turnaj pripravil a riadil doc. PhDr. Ivan Šulc, CSc.

Bedminton:
   Tohto turnaja sa zúčastnilo 17 hráčov. Víťazom turnaja v mužskej kategórii sa stal Jakub Sedliak (LF UPJŠ), na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Čornej (LF UPJŠ) a tretie miesto obsadil Peter Pillár (PF UPJŠ). V kategórii žien sa víťazkou turnaja stala Zuzana Biathová (FF UPJŠ), na druhom mieste sa umiestnila Katarína Kubáková (FF UPJŠ) a tretia bola Zuzana Kandriková (FVS UPJŠ).
Turnaj organizačne pripravili PaedDr. Ivan Uher, PhD. a Mgr. Peter Bakalár, PhD.

Florbal:
   Celkovo sa na turnaji zúčastnilo 54 študentov zo všetkých fakúlt našej univerzity. Prihlásených bolo 6 tímov a to: ÚTVŠ, FF, Prírodovedci, Medici, Epinephrine, Dream Team.
Po odohraní zápasov v skupinách systémom  každý s každým sa hrali zápasy o konečné umiestnenie. Vo finále sa napokon stretli tímy FF a Medici. Po riadnom hracom čase bol stav 8:8 a rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch. Tam mal pevnejšie nervy tím Medikov a získal titul „Majstra UPJŠ“ vo florbale pre akademický rok 2012/2013.
   Najlepším strelcom turnaja sa stal s jedenástimi gólmi Peter Veselovský (FF) a najlepším brankárom  Igor Ilčin (Medici).
Turnaj organizačne pripravil a riadil Mgr. Marek Valanský.

Minifutbal:
   Už dávno nebol taký veľký záujem o tento turnaj. Celkove sa zúčastnilo 16 družstiev so 106 aktívnymi hráčmi. Turnaja sa zúčastnili poslucháči 5 fakúlt UPJŠ a 3 družstvá ÚTVŠ Šport a rekreácia.
   V úvodných stretnutiach v 4 skupinách po štyroch družstvách sa hralo systémom každý s každým. Ďalej sa hralo štvrťfinále, semifinále a nakoniec stretnutia o 3. miesto a finále.
   Víťazom turnaja a majstrom UPJŠ v minifutbale sa stalo družstvo z PrF pod názvom FK Ďusko, 2. miesto obsadilo družstvo ÚTVŠ Šport a rekreácia 1. Ročník a na treťom miesto skončilo družstvo FF. Spolu bolo odohraných 32 zápasov.
Turnaj organizačne pripravil a riadil PaedDr. I. Staško.

Šach:
Šachový turnaj, ktorý sa niesol aj v znamení Memoriálu J. Karabu, dlhoročného predsedu šachového oddielu TJ Slávia UPJŠ, zorganizoval náš veľmi agilný šachový oddiel pod vedením doc. Pandulu. Turnaja sa celkove zúčastnilo 20 hráčov z toho 14 vysokoškolákov. Víťazom sa stal Norbert Zamboj, hráč extraligového družstva. Na druhom mieste skončil Tomáš Krak, taktiež člen extraligového družstva a tretí skončil študent 3. ročníka PrF Lukáš Trop.
Turnaj organizačne pripravili a viedli Mgr. Imrich Jurčišin a doc. RNDr. Blažej Pandula, CSc.

Volejbal:
   Po rokoch stagnácie sa veľmi sľubne rozbehol aj volejbalový turnaj,o čom svedčí aj  účasť 91 štartujúcich z 13 družstiev.
   Víťazom turnaja sa stalo družstvo Drink Team, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo The Best a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Quotracback. Všetci hráči menovaných družstiev boli ocenení medailami.
Turnaj organizačne pripravili Mgr. Agata Horbacz a Mgr. Peter Bakalár, PhD.

Univerzitné dni športu 2012 – jesenná časť bola veľmi vydareným športovým podujatím, ktoré spríjemnilo bežný študentský život našim poslucháčom zo všetkých fakúlt. V priebehu 3 dní sa na tomto podujatí celkove vystriedalo 456 aktívnych športovcov, z toho 450 vysokoškolákov. Najúspešnejší študenti – športovci boli odmenení medailami a ďalšími drobnými vecnými cenami.