UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH

Ústav telesnej výchovy a športu
українська
AIS2

Vicemajstrom sveta v malom futbale U21 sa stal študent UPJŠ odboru Šport a rekreácia, Stanislav Pella

    Majstrovstvá sveta v kategórií U21 sa uskutočnili v Prahe od 4.10 do 8.10.2018. Organizovala ich Svetová federácia malého futbalu (WMF). Súčasťou svetového  úspechu  bol aj študent našej univerzity Stanislav Pella,  ktorý viedol mužstvo ako kapitán a spoločnými silami sa mužstvo spod Tatier dostalo až do finále.

Slováci potvrdili formu a vyhrali skupinu

    Slováci dali o sebe vedieť už pri vstupe do šampionátu. Zaskočených Slovincov prevalcovali 9:2. Rakúšania dopadli ešte horšie, keď futbalisti  s trojkrížom na hrudi triumfovali 11:1. Víťazstvo v skupine zavŕšilo Slovensko vysokou výhrou 6:1 s Talianmi

Slovensko – Kolumbia 3:0!

    Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov Slováci ustáli ťažký úvod a rozhodli semifinálový zápas proti Kolumbii tromi pekným gólmi.

Slováci strieborní, v plnom nasadení s kapitánom Pellom

    Veľmi smutní boli po záverečnom hvizde hráči s trojkrížom na hrudi. Čechom boli viac ako vyrovnaným súperom, no pri veľkých šanciach našich chýbalo vari kúsok šťastia. Diváci v hale Jedenáctka videli i skvelé výkony oboch brankárov. Slovensko podľahlo Čechom 1:2. Za svoje výborné výkony, pekný futbal a veľký úspech, ktorým strieborná medaila nesporne je, si však zaslúži absolutórium.

    Pár slovami nám opísal Majstrovstvá sveta Stanislav Pella: „Turnaj bol na skvelej úrovni a som rád,že som sa ho mohol zúčastniť a s chlapcami  sme spravili výborné meno Slovensku. Mrzí nás trošku to finále, kde sme prehrali v Česko-Slovenskom finále, ale určite sa nemáme začo hanbiť. To čo sme dosiahli si uvedomíme až neskôr. Zišli sme sa výborná partia a tomu svedčí aj výsledok.“


Posledná aktualizácia: 21.01.2020