Univerzitné dni športu 2019

Pri príležitosti 100 výročia akademického športu, 60 výročia UPJŠ a Dňa študentov sa konali na pôde UPJŠ Univerzitné dni športu. Celkovo trvali tri dni od 11.11 do 13.11 2019. Študenti si mohli prísť zašportovať v  6 športových disciplínach (volejbal, aerobik, stolný tenis, bedminton, florbal, streetball), kde si medzi sebou mohli súťažiaci zmerať sily a športovo sa vyžiť. Celkovo sa na týchto aktivít zúčastnilo 420 študentov.  Záujem študentov o tieto aktivity nás nesmierne teší, no musíme podotknúť, že by sme boli veľmi radi ak by bol záujem ešte vyšší. Tohtoročné univerzitné dni boli realizované v staronovom šate. Tento rok sme sa sústredili len na tradičné športy a vynechali sme časť netradičných disciplín. Nový model sa osvedčil a bude pravdepodobne realizovaný aj ďalší akademický rok. Aktuálne nám už len ostáva poďakovať zúčastneným, divákom a realizátorom súťaži. Radi by sme podporili váhajúcich potencionálnych športovcov, aby sa budúci rok určite zúčastnili Univerzitných dní športu.

Hlavný organizátor
Mgr. Dávid Kaško, PhD.