Prejsť na obsah

Skúšobný prístup

3minút, 35sekúnd
Acland AnatomySkúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
Aclandov videoatlas anatómie človeka je optimálnym riešením pre výučbu anatómie.
Sledujte a počúvajte svetoznámeho anatóma Dr. Roberta Aclanda – emeritného profesora chirurgie na lekárskej fakulte Louisvillskej univerzity – ako ukazuje a vysvetľuje anatomické pohyby v jednotlivých oblastiach tela, ktoré zahŕňajú kosti, svaly, šľachy, orgány a ďalšie.
LWW Health LibrarySkúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
Online portál LWW Health Library obsahuje najčastejšie žiadané učebnice a multimédiá vydavateľstva Lippincott, Williams & Wilkins zamerané na teoretickú aj klinickú medicínu a farmáciu.
Materiály sú vybrané s ohľadom na potreby lekárskych a zdravotníckych fakúlt aj ďalšie vzdelávanie lekárov a zdravotných sestier v praxi. 
Skúšobný prístup je nastavený k Anatomy collection.
New England Journal of MedicineSkúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
New England Journal of Medicine (NEJM) je lekársky týždenník vydávaný Massachusettskou lekárskou spoločnosťou.
Patrí medzi najprestížnejšie recenzované lekárske časopisy a zároveň je najstarším nepretržite vydávaným lekárskym časopisom.
NEJM Catalyst Innovations in Care Delivery
Skúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
Recenzovaný časopis od NEJM Group a vydavateľstva New England Journal of Medicine.
Poslaním časopisu je urýchliť transformáciu poskytovania zdravotnej starostlivosti a zlepšiť zdravie pacientov publikovaním autoritatívneho a použiteľného obsahu pre vedúcich pracovníkov v zdravotníctve, lekárov a výskumníkov.
NEJM Evidence
Skúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
Nový digitálny mesačník NEJM Group prináša inovatívny originálny výskum a nové, odvážne myšlienky v oblasti navrhovania klinických skúšok a klinického rozhodovania.
NEJM Journal Watch
Skúšobný prístup
do 1.11.2023
MEDICÍNA
Redakčne nezávislý zdroj informácií pre lekárov od roku 1987, patrí medzi hlavné produkty NEJM Group.
Poskytuje prístup k obsahu z oblasti všeobecnej medicíny a celého radu špecializácií vrátane: kardiológie, infekčných chorôb, neurológie, onkológie a hematológie.
MIT Press Direct complete eBook collectionSKÚŠOBNÝ PRÍSTUP
Do 31.5.2024
MULTIDISCIPLINÁRNA
MIT Press je jedným z najväčších a najvýznamnejších univerzitných vydavateľstiev na svete a popredným vydavateľom kníh a časopisov v oblasti vedy, techniky, umenia, spoločenských vied a dizajnu.

Vyskúšajte MIT Press Direct platformu obsahujúcu viac ako 620 000 strán z ponuky vydavateľstva MIT Press, vrátane noviniek a klasických titulov od významných osobností.

Taylor & Francis eBooksSKÚŠOBNÝ PRÍSTUP
Do 18.7.2023
MULTIDISCIPLINÁRNA – HUMANITNÉ, SPOLOČENSKÉ, PRÍRODNÉ , TECHNICKÉ VEDY A MEDICÍNA
Taylor & Francis eBooks je platforma s elektronickými knihami z oblasti vedy, technológie, inžinierstva, medicíny, humanitných vied a spoločenských vied.  
Prezeranie e-kníh po odboroch je dostupné z vodorovnej lišty pod Subjects. Knihy môžete prezerať aj podľa edície, keď na lište zájdete na Browse > eBook. 
 
Výsledky vyhľadávania môžete zúžiť v časti Filter By podľa dostupnosti, odboru, dátumu vydania, imprintu a autora. 
 
Počas skúšobného prístupu sú knihy dostupné v režime read-only,
t. j. len na čítanie. 
Oxford English Dictionary OnlineSKÚŠOBNÝ PRÍSTUP
Do 12.5.2024
LINGVISTIKA
ANGLIKANISTIKA

OED zachytáva vývoj anglického jazyka za posledné tisícročie. Je to neprekonateľný sprievodca významom, etymológiou a výslovnosťou – s použitím medzinárodnej fonetickej abecedy – viac ako 600 000 slov. Poskytuje príklady použitia slov vo vyše 3 miliónoch fráz z celého rozsahu používania angličtiny, a to z geografického aj tematického hľadiska. K dispozícii je 8 predmetových indexov. Súčasťou OED je aj Historical Thesaurus. Elektronická forma umožňuje prístup k obsahu 20-zväzkového druhého vydania (1989) a trojzväzkovej série dodatkov z rokov 1993 a 1997.

Základný návod a odkazy na pomôcky

Študuj na UPJŠ