Prístup k databáze REAXYS

Od januára 2024 získala Univerzitná knižnica UPJŠ v Košiciach v rámci projektu, ktorý koordinuje CVTI SR a v spolupráci so spoločnosťou AiB Bratislava, PRÍSTUP k databáze REAXYS.

Reaxys patrí k základným informačným zdrojom pre chémiu a súvisiace odbory od spoločnosti Elsevier.  Obsahuje abstrakty z vedeckej literatúry, patenty, informácie o chemických látkach a reakciách, experimentálne overené chemické štruktúry, obchodné informácie o výrobcoch a dodávateľoch.

PRÍSTUP:

Databáza je dostupná v internetovej sieti UPJŠ alebo pre prácu z domu cez nastavenie si vzdialeného prístupu.

Odkaz na Reaxys a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke univerzitnej knižnice, v časti Katalógy a zdroje – Licencované Informačné zdroje pre UPJŠ – Chémia alebo priamo na odkaze.

Reaxys  je možné používať bez vytvorenia osobnému účtu. Ak si však na úvodnej stránke databázy, vpravo hore na odkaze „Register“, vytvoríte  osobný účet, budete si môcť uložiť vyhľadávania, exportovať dáta, nastaviť si e-mailové alerty, upraviť si rozhranie atď.
Pokiaľ už máte osobný účet do niektorej z databáz vydavateľstva Elsevier, napr. ScienceDirect a Scopus, prístupové údaje môžete použiť aj v Reaxyse.

WEBINÁR:

K fungovaniu a použitiu databázy pripravila spoločnosť AiB Bratislava pre slovenské inštitúcie s prístupom k Reaxys praktický webinár.

KEDY:  štvrtok 25. 1.2024 o 09:30

Viac informácií a prihlášky nájdete na www.aib.sk/seminare/1131-reaxys.