AIS – Akademický informačný systém (informácie a stručné návody)

Akademický informačný systém (AIS) je celouniverzitná databáza, ktorá slúži na správu štúdia študentov. Odkaz na AIS sa nachádza na hlavných univerzitných a fakultných WWW stránkach. Základné funkcie využívané študentmi sú:

• Administratívne oznamy (oznamy, podklady a zápisnuce z fakultnej aj univerzitnej úrovne)
  • Správa štúdia študenta (správa zápisných listov, prihlasovanie na skúšky, prezeranie výsledkov)
  • Elektronická nástenka predmetov (podklady a informácie k predmetom)
  • Rozvrhy (prezeranie rozvrhov, prihlasovanie sa na rozvrhové akcie vybraných predmetov)

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIA

1. Podmienkou prístupu do AIS (a iných univerzitných systémov) je platná študentská karta PIK/ISIC, ktorú vydáva a prolonguje Správa AIO (http://www.aio.upjs.sk)
  2. Login (prihlasovacie meno) do AIS je študenom zaslaný s rozhodnutím o prijatí v pokynoch k vyplneniu elektronickej návratky.
  3. Platnosť hesla AIS je 1 rok a je nutné ho najmenej raz ročne zmeniť, najneskôr do vypršania jeho platnosti/expirácie, čím sa jeho platnosť predĺži o ďalší rok (dátum expirácie je uvedený na úvodnej stránke AIS po prihlásení, prihlásenie do AIS je možné ešte 2x po expirácii hesla).
  4. Po piatich neúspešných pokusoch o prihlásenie do AIS (chybné heslo) sa účet zablokuje.
  5. Pre správnu funkčnosť AIS je potrebné nastaviť internetový prehliadač podľa návodu
  6. Návody (nájdete aj v AIS v časti Manuály):