Rozvrhy v AIS

Na prezeranie rozvrhov v AIS slúži aplikácia „VSRH009 – Rozvrh hodín pre …“, ktorá sa  v  nachádza v časti „Rozvrh“.
Umožňuje prezeranie rôznych rozvrhov na univerzite z viacerých pohľadov.
Študenti si v nej môžu pozrieť rozvrh pre daný rok štúdia a skupinu naseldovne:

– Vybrať fakultu a potvrdiť („šípoku dolu“ vedľa danej položky)

– zvoliť akademický rok a semester (pozor na správny semester) a zas potvrdiť príslušnou šípkou

– ! vybrať záložku „Študijný program“ (! osobné rozvrhy študentov v AIS zatiaľ neevidujeme !)

– vo filtri vybrať rok štúdia, prípadne aj skupinu a potvrdiť zobrazenie šípkou (uvedenie roku štúdia a skupiny vo filtri nie je povinný, slúži len na zkrátenie výsledného zoznamu)

– po označení skupiny študijného programu v zobrazenom zozname a kliknutím na ikonu „Zobraziť rozvrh“, ktorá sa nachádza nad zoznamom (alebo dvojkliknutím na vybranú položku) sa otvorí nové okno s príslušným rozvrhom. Skratka skupiny štujiného programu pozostáva z: čísla roku štúdia + skratky odboru a druhu štúdia + čísla skupiny.

príklad:
„1VSb5“ = „1“ rok šúdia, „VSb“ – odbor Verejná správa bakalárske štúdium, „5“ – študijná skupina
„2VSm*“ = „2“ rok šúdia, „VSm“ – odbor Verejná správa magisterské štúdium, „*“ – všetky študijné skupiny

Pri prezeraní rozvrhu si možno vybrať zobrazenie „do okienok“ alebo ako „zoznam akcií“(vhodné najmä pre externé štúdium). Zobrazenie „do okienok“ umožňuje výber zobrazených informácií a kliknutím na okienko akcie sa zobrazia jej detaily.