Výsledky fakultného kola ŠVOČ 2017/2018

Fakultné kolo Študentskej vedeckej a odbornej činnosti (ŠVOČ) sa konalo 20. 03. 2018 o 13:00, v miestnosti č. 418. Pre účely konania fakultného kola ŠVOČ bola zostavené hodnotiaca komisia, ktorá pozostávala z troch členov:

• PhDr. Miroslav Fečko, PhD. (predseda komisie),
  • Ing. Lenka Pčolinská, PhD.,
  • Mgr. Matúš Výrostko.

Fakultného kola ŠVOČ sa zúčastnili štyria študenti:

Študent

Názov práce ŠVOČ

Konzultant

Jaroslava Žondorová

Pracovná spokojnosť v súvislostiach organizačnej spravodlivosti

Mgr. Denisa Rovenská, PhD.

Bc. František Demeter

Poslanci obecného zastupiteľstva

PhDr. Tomáš Alman, PhD.

Adriana Andrašová

Determinanty ekonomického rastu v podmienkach vybraného štátu EÚ

Mgr. Veronika Šafárová

Klaudia Mitríková

Charakteristika štátneho rozpočtu vo vybraných európskych krajinách

PhDr. Jana Džuňová

Po zhodnotení písomne odovzdaných práce, prezentácií a reakcií študentov v diskusii, komisia stanovila nasledovné poradie študentov súťažiacich v rámci fakultného kola ŠVOČ:

1. miesto: Bc. František Demeter (motivačné štipendium 100 € + nominácia na medzifakultné kolo),
  2. miesto: Jaroslava Žondorová (motivačné štipendium 80 €),
  3. miesto: Klaudia Mitríková (motivačné štipendium 60 €),
  4. miesto: Adriana Andrašová (motivačné štipendium 40 €).

Všetky prezentované práce ŠVOČ spĺňali kritéria, ktoré sú na podobný typ práce kladené a taktiež komisia konštatovala dobrú úroveň prác, a to z pohľadu tematického zamerania prác ako aj ich obsahového spracovania. Študenti preukázali záujem o analyzované problematiky, mali snahu k spracovaniu prác pristúpiť iniciatívne a taktiež svoje zapojenie do ŠVOČ vnímali ako dobrú skúsenosť.

Účastníci fakultného kola ŠVOČ získali vecné ceny, finančnú odmenu vo forme motivačného štipendia a víťaz bude nominovaný na reprezentáciu fakulty na medzifakultnom kole ŠVOČ, ktoré sa bude konať v máji tohto roka na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.