Výsledky fakultného kola ŠVOČ 2018/2019

Fakultné kolo Študentskej vedeckej a odbornej činnosti (ŠVOČ) sa konalo 18. 03. 2019 o 13:00, vo veľkej zasadačke fakulty. Pre účely konania fakultného kola ŠVOČ bola zostavená hodnotiaca komisia, ktorá pozostávala z troch členov:

• PhDr. Miroslav Fečko, PhD. (predseda komisie),
  • PhDr. Ondrej Mitaľ, PhD.,
  • PhDr. Jana Volochová.

Študenti mali možnosť výberu z celkového počtu 32 vypísaných tém, pričom prihlášky do ŠVOČ odovzdalo a fakultného kola ŠVOČ sa zúčastnilo spolu päť študentov:

Študent

Názov práce ŠVOČ

Konzultant

Diana Kancová

Bike Sharing – riešenie mestskej mobility?

doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD.

Terézia Kudlová

Smart Environment – odpadové hospodárstvo moderného mesta budúcnosti

doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD.

Bohdan Mikhnevych

Udržateľný rozvoj v kontexte samosprávy

Ing. Lenka Pčolinská, PhD.

Andriana Mukha

Špecifiká zákonodarnej moci v Ruskej federácii

doc. PhDr. Richard Geffert, Ph.D.

Bc. Veronika Šitárová

Súčasťou celku, ale nie tak celkom: Geo-blocking na vnútornom trhu Európskej únie

PhDr. Miroslav Fečko, PhD.

Po zhodnotení písomne odovzdaných prác, prezentácií a reakcií študentov v diskusii, komisia stanovila nasledovné poradie študentov súťažiacich v rámci fakultného kola ŠVOČ:

1. miesto:     Diana Kancová (motivačné štipendium 100 €),
2. miesto:     Terézia Kudlová (motivačné štipendium 80 €),
3. miesto:     Bohdan Mikhnevych (motivačné štipendium 60 €),

Andriana Mukha,
Bc. Veronika Šitárová.

Všetky odovzdané a prezentované práce ŠVOČ spĺňali kritériá, ktoré sú na podobný typ práce kladené a komisia taktiež konštatovala dobrú úroveň prác, a to z pohľadu tematického zamerania prác, ako aj ich obsahového spracovania. Študenti vystupovali aktívne, diskutovali a o témy sa zaujímali. Všetci účastníci fakultného kola ŠVOČ získali vecné ceny a študenti na prvých troch miestach získali aj finančnú odmenu.