Týždeň vedy a techniky na Fakulte verejnej správy

Aktivity v rámci Týždňa vedy a techniky 2021 na Fakulte verejnej správy

Organizátor: Katedra sociálnych štúdií
Názov podujatia: Vplyv pandémie COVID-19 na kvalitu života občanov vybraných komunít.
Typ podujatia: seminár
Začiatok podujatia:  10. 11. 2021
Koniec podujatia: 10. 11. 2021
Čas podujatia (plán): od 08:00 – do 09:00 hod.
Cieľová skupina: riešitelia projektu VEGA 1/0595/21, verejnosť (na pozvánky), študenti FVS (predpokladáme účasť študentov študijného programu verejná správa 2 roč. Bc.)
Stručný opis podujatia: Seminár nadväzuje na ciele projektu VEGA 1/0595/21 a bude zameraný na problematiku vplyvu pandémie na život seniorov žijúcich v inštitucionalizovanom zariadení, jeho rizikách ako aj o možnostiach a limitoch územnej samosprávy pri poskytovaní sociálnych služieb v rámci saturácie potrieb vybraných komunít (seniorov) v pandemickom období.

Organizátor: Katedra verejnoprávnych disciplín
Názov podujatia: Obecné zriadenie – interpretácia kompetencií.
Typ podujatia: konferencia
Začiatok podujatia (dátum): 09. 11. 2021
Koniec podujatia (dátum): 09. 11. 2021
Čas podujatia:
Cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť, učitelia a študenti FVS
Stručný popis podujatia: Konferencia bude organizovaná v rámci riešenia projektu VEGA 1/0367/19 „Kompetencie obecnej samosprávy a podiel štátu na ich uskutočňovaní“ a obsahovo bude zameraná na interpretáciu kompetencií obce vo všeobecnosti a interpretáciu kompetencií vo vybraných oblastiach verejnej správy.

Organizátor: Katedra ekonomiky a riadenia verejnej správy
Názov podujatia: Samosprávy v čase koronakrízy – riešenia a ciele.
Typ podujatia: online prednáška + diskusia
Začiatok podujatia: 11. 11. 2021
Koniec podujatia: 11. 11. 2021
Čas podujatia: od 10:00 – do 13:00 hod.
Cieľová skupina podujatia: odborná verejnosť na pozvánky, učitelia FVS
Stručný popis podujatia: Cieľom podujatia je prostredníctvom spojenia akademickej obce a oslovených predstaviteľov samospráv vytvoriť platformu pre zhodnotenie sociálno-ekonomických dopadov pandémie v mestách a obciach a dopadov krízy na miestne rozpočty.

Organizátor: Katedra verejnej politiky a teórie verejnej správy
Názov podujatia: Možnosti podpory aktívneho občianstva.
Typ podujatia: beseda (online) – cyklus odborných a vedeckých diskusií so študentmi
Začiatok podujatia: 03. 11. 2021
Koniec podujatia: 03. 11. 2021
Cieľová skupina podujatia: študenti FVS, členovia KVPaTVS
Stručný popis podujatia:  Online beseda zameraná na zdieľanie a prepájanie poznatkov týkajúcich sa možností rozvoja aktívneho prístupu k občianstvu prostredníctvom tzv. tradičných i moderných foriem. Pozornosť je venovaná perspektívam a limitom využívania inovatívnych spôsobov participácie, ktoré súvisia s modernizáciou verejnej správy a v súčasnosti sú podporované aktuálnou pandemickou situáciou.

Organizátor: Katedra sociálnych štúdií a Katedra verejnej politiky a teórie verejnej správy
Názov podujatia: Public integrity and Good Public Administration Examples in the EU.
Typ podujatia: online workshop
Začiatok podujatia: 10. 11. 2021
Koniec podujatia: 11. 11. 2021
Čas podujatia: od 10:00 h – do 15:00 h. (oba dni)
Cieľová skupina podujatia: mládež, odborná verejnosť
Stručný popis podujatia: Aktivita je zameraná na obohatenie vedomostí študentov v oblasti verejnej integrity, jej cieľom je dosiahnuť vyšší záujem o správu vecí verejných. Hlavný prínos workshopu je poskytnutie rôznych perspektív a pohľadov zúčastnených expertov zo Slovenska.