Zahraniční študenti sa zúčastnili Kurzu interkultúrnej komunikácie

Aj v zimnom semestri ak. roku 2022/2023 sa konal Kurz interkultúrnej komunikácie, ktorého sa zúčastnili zahraniční študenti a študentky z Lekárskej, Prírodovedeckej a Filozofickej fakulty. Študenti a študentky zo Švédska, Poľska, Francúzska a Uzbekistanu prišli na Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v rámci mobilitného programu Erasmus+ a Národného štipendijného programu.

Tentokrát bol kurz rozdelený do dvoch workshopov, z ktorých prvý sa konal 7. októbra 2022 medzi 10:00 a 13:00 v budove Filozofickej fakulty Platón a druhý 23. novembra 2022 v budove univerzitnej kaviarne Minerva. V rámci workshopov sa diskutovalo o témach ako kultúrne rozdiely a ich vplyv na správanie a hodnoty ľudí, odlišnosti a „faux amis“ v rôznych jazykoch a zároveň sa študenti a študentky podelili o vlastné postrehy týkajúce sa kultúrnych rozdielov, ktoré spozorovali počas svojho pobytu na Slovensku. Zúčastnených previedla kurzom lektorka Mgr. Ing. Ingrid Madárová, PhD. z Centra jazykovej prípravy FF UPJŠ.

Kurz interkultúrnej komunikácie bol realizovaný v rámci rozvojového projektu One.Point, ktorého cieľom je vytvorenie kontaktného miesta pod rovnomenným názvom, ktoré by systematizovalo procesy v oblasti riadenia mobilít, poradenstva a služieb pre prichádzajúcich študentov, učiteľov a výskumníkov zo zahraničia v rámci mobilít ako aj pre študentov, učiteľov a výskumníkov z UPJŠ, ktorí odchádzajú na mobility, pobyty a stretnutia do zahraničia.