Zaistenie cudzincov ako posledná možnosť

Dňa 23. januára 2019 sa na pôde Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach konal medzinárodný seminár „Zaistenie cudzincov ako posledná možnosť. Ako postupovať pri hľadaní miernejších opatrení?“ organizovaný Ligou za ľudské práva a Právnickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Cieľom tohto podujatia bolo upriamiť pozornosť na ochranu zraniteľných osôb a na najlepší záujem dieťaťa. V rámci jednotlivých panelov sa účastníci seminára venovali otázkam aplikačnej a rozhodovacej praxe súdov a polície, najnovšiemu vývoju v oblasti medzinárodnej a regionálnej ochrany ľudských práv a osvedčeným a pilotným modelom alternatív k zaisteniu, ktoré sa týkali najmä oblasti strednej a východnej Európy. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou zástupkyne SR pred Európskym súdom pre ľudské práva JUDr. Marice Pirošíkovej. Počas odborného seminára vystúpili uznávaní odborníci v danej oblasti zo Slovenska, ale aj zahraničia, medzi nimi sudkyňa Najvyššieho súdu SR Elena Berthotyová, Lilja Gretarsdottir z Riaditeľstva pre ľudské práva Rady Európy, poľská právnička z Asociácie pre právne intervencie Katarzina Słubik,  Dilyana Giteva, advokátka z Centra právnej pomoci – Hlas v Bulharsku, riaditeľ Asociácie ľudských práv v Rakúsku Günter Ecker, Ota Hlinomaz z Regionálneho zastupiteľského úradu UNHCR pre strednú Európu, Martina Sukovská z košickej kancelárie Centra právnej pomoci a mnohí ďalší.

File File size
pdf plagat_na_seminar 1 MB