Kongres Asociácie európskych pohraničných regiónov

V dňoch 8. – 10. novembra 2023 sa v Košiciach konal kongres Asociácie európskych pohraničných regiónov (The Association of European Border Regions – AEBR). Spoluorganizátorom konferencie bola Právnická fakulta UPJŠ v Košiciach, a to v spätosti s riešeným strategickým projektom „Promotion of legal accessibility across the Slovak-Hungarian border – ACCESS“. Program prvého dňa medzinárodného podujatia sa uskutočnil v priestoroch Historickej auly Rektorátu UPJŠ a v Minerve za účasti takmer 80-tich zahraničných hostí. AEBR zastrešuje regióny krajín z Európskej únie a susediacich nečlenských štátov s cieľom posilniť spoluprácu medzi pohraničnými regiónmi v celej Európe.

Išlo o jedinečné podujatie, keďže AEBR nemá na Slovensku svoje stále zastúpenie. Právnická fakulta UPJŠ v Košiciach tak mala možnosť otvoriť brány k ďalšej spolupráci v aktuálnych otázkach cezhraničnej spolupráce.